IbnGMHmmO8sB
  • ۳۰ دی ۱۳۹۶
  • ۹:۲۸

اتحاد و ولایت مداری رمز تداوم افتخارات نظام اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی ایران، این نظام به افتخارات بزرگی دست یافته است و برای تداوم این مسیر مردم و مسئولان باید متحد بوده و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی باشند.
حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی در آئین این هفته نماز جمعه کرمان ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی افزود: دشمن به این نتیجه رسیده که با جنگ سخت نمی تواند بر ملت ایران پیروز شود و گرچه استارت هایی را مانند حوادث اخیر می زند اما فکر می کند که با ابزار جنگ نرم باید مردم و این انقلاب را از پای درآورد.
وی تصریح کرد: ناامید کردن مردم و استفاده از ابزارهای فرهنگی، نابود کردن اعتقادات و ایمان مردم با اشاعه شایعات بسیار زیاد و دروغ و مانع تراشی برای حل مشکلات مردم از نقشه های شوم دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران است.
امام جمعه کرمان رفع مشکلات معیشتی مردم را مورد تاکید قرار داد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی حل مشکلات بیکاری و اشتغال و رفع خلاء های داخلی را مورد تاکید قرار داده اند و همه باید با همراهی و هم افزایی در راستای رفع کاستی های احتمالی اقدام کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی، اشغال نظامی فرودگاه مهرآباد به دستور بختیار به منظور جلوگیری از ورود امام خمینی (ره) را یکی از حوادث بهمن ماه برشمرد و گفت: بختیار فردی است که در ابتدا از مبارزان با شاه بود اما آرام آرام استحاله شد و نخست وزیری را از شاه گرفت .
وی ادامه داد: بختیار آنقدر حمایت و پستی خود را به پیش برد که فرودگاه را بر روی امام (ره) بست اما به فضل خداوند این حرکت نیز خنثی شد و امام آمدند و انقلاب شکوهمند اسلامی به پیروزی رسید و تاکنون افتخارات بسیار زیادی را کسب کرده است.
امام جمعه کرمان به روز غزه نیز اشاره و بیان کرد: اسرائیل منحوس و رژیم صهیونیستی به مانند غده سرطانی است که به وسیله استکبار جهانی در سرزمین اسلامی گذاشته شده و مسلمانان را قتل عام می کند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان وسعت نوار غزه را ۴۰ در ۱۰ کیلومتر ذکر کرد و ادامه داد: این منطقه از تراکم جمعیت بسیار بالایی برخوردار است و یک میلیون و ۷۰۰ هزار مسلمان در این منطقه زندگی می کنند و هر روز مسمانان نوار غزه با تهدید و آتش روبرو می شوند.
وی به نامه رئیس دفتر سیاسی گروه حماس به رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این نامه نشان دهنده آن است که در دنیای امروز تنها کسی که صادقانه از جبهه مقاومت حراست می کند ایران اسلامی است.
وی خاطرنشان کرد: دستاورد دفاع از حزب الله، جنگ هشت روزه ای است که برای اولین بار مردم فلسطین در آن پیروز شدند.
امام جمعه کرمان یاد جانباختگان کشتی نفتکش سانچی را گرامی داشت و گفت: این افراد در آتش پرحرارت این دنیا سوختند تا خود را از آتش آخرت رهایی بخشند و باید به خانواده این افراد تسلیت گفت.
وی ولادت حضرت زینب (س) را نیز تبریک گفت و ضمن گرامیداشت روز پرستار و بهورز ادامه داد: وظیفه دینی و اسلامی ما این است که از محیط زیست با تمام وجود حفاظت و حراست کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی ادامه داد: هوای پاک برای همه موجودات زنده امری ضروری و حیاتی است و وظیفه الهی ما است که به فعالان محیط زیست کمک کرده و از نعمت های الهی حراست کنیم.
امام جمعه کرمان در بخش دیگری از سخنان خود به ویژگی های رفتاری یک مسلمان اشاره و بیان کرد: یکی از رفتارهایی که به شدت ما را از اسلام و مسلمانی دور می کند، رفتار هوا پرستانه است که آثار بسیار خطرناکی را نیز در زندگی بر جای می گذارد.
وی با بیان اینکه یکی از سرانجام های رفتارهای هواپرستانه پیروی از شیطان است، گفت: گاهی پیروی از شیطان و فاصله آدمی با اسلام و مسلمانی به حدی می رسد که دیگر راه بازگشتی نیز باقی نمی ماند.
وی خاطرنشان کرد: زمانی که آدمی گوش خود را دراختیار شیطان گذاشت و وقتی گناهان بزرگ در ذهن او کوچک شمرده شد، دنبال روی هوا و هوس می شود.
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی گفت: گاهی افراد براساس گرایش سیاسی خود مطالبی را دنبال می کنند که اگر از آنها بپرسیم آیا این گرایش های سیاسی مورد رضایت خداوند است، از پاسخ دادن باز می مانند.
وی ادامه داد: در خطبه های بعدی به تفصیل در باره کسانی که صرفا گرایش های خود را ترجیح دادند و مصیبت هایی را به بار آوردند، صحبت خواهیم کرد.

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها