66
  • ۱۴ اسفند ۱۳۹۶
  • ۷:۰۲

اتوبوس مطالبه گری«هر هفته، با یک مسئول» راه اندازی شد

به ابتکار بسیج رسانه استان کرمان طرح اتوبوس مطالبه گری ، هر هفته یک مسئول برای اولین با حضور مهندس عالم زاده شهردار کرمان و جمعی از مسئولین شهرداری و جمعی از اصحاب رسانه کرمان به منظور طرح سئوالات و مشکلات مردم از سوی خبر نگاران و پاسخ گویی شهردار و مشاهده عینی مشکلات شهری ،حرکت خود را از پارک مادر آغاز کرد .
آقای مرتضی کارآموزیان رئیس بسیج رسانه استان کرمان در آغاز حرکت اتوبوس مطالبه گری بیان داشت : با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص افزایش روحیه مطالبه گری در مردم و اینکه مسئولین باید نسبت به نیازهای مردم پاسخگو باشند بر آن شدیم برنامه ای را داشته باشیم تا از طریق آن بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم.
وی خاطر نشان کرد: از آنجایی که رسانه به عنوان یک ابزار قدرتمند
می تواند پل ارتباطی بین مردم و مسئولین باشد ایده اتوبوس مطالبه گری مطرح شد تا از این طریق هر هفته میهمان یکی از مسئولین اجرایی استان باشیم تا در کنار خبرنگاران در شهر به بررسی مشکلات مردم و ارائه راه حل های مورد نظر از جانب آن ها باشیم.
آقای کارآموزیان افزود: متاسفانه برخی از مدیران ما برنامه عملیاتی برای رفع مشکلات اقتصادی ،فرهنگی،سیاسی جامعه ندارند و بیشتر به کلیات اکتفا می کنند. لذا مردم باید از مسولین نظام بخواهند تا سفارش ها و توصیه های مقام معظم رهبری عینیت خارجی پیدا کند و نقش مردم را نباید دست کم گرفت.
رئیس سازمان بسیج رسانه کرمان تصریح کرد: به نظر من مدیران ، یکی از نقش ها و کارکرد های مردمی را می توانند به صورت روشمند از خود نشان دهند و در جهت تکامل و بالندگی دولت اسلامی نقش خود را ایفا کنند.
وی در ادامه تاکید کرد : مردم و مسئولین از این طریق می توانند به صورت مستقیم و بدون واسطه با هم صحبت کنند و رسانه نیز به عنوان یک بازوی قدرتمند بایستی مطالبات هر دو طیف را پیگیری کند.
مهندس عالم زاده شهردار کرمان از راه اندازی اتوبوس مطالبه گری ابراز خرسندی کرد و افزود: مشاهده عینی مسائل و مشکلات شهرداری که مورد سئوال خبر نگاران می باشد حرکت خوب و سازنده ای خواهد بود و ما معتقدیم با حضور خبر نگاران متعهد کرمان می توانیم در راستای توسعه و آبادانی کرمان گام برداریم .
وی ابراز داشت: موضوعی که در حال حاضر در دنیا مطرح است بحث ایجاد شهر پایدار است و برای داشتن شهری پایدار موضوعاتی در حوزه میراث طبیعی و معماری شهری و باز آفرینی و درآمد های پایدار شهری باید مد نظر قرار داد و طبیعی است که هر شهری بدلیل ساختاری که دارد موضوعاتی در اولویت قرار می گیرد و در کرمان اولویت اول مباحث گردشگری و صنعت و دانشگاه در اولویت است که هر چند اینها فرصت است بلکه چالش هایی هم به همراه دارد که باید مورد توجه قرار گیرد .
آقای عالم زاده تاکید کرد که بزرگترین چالش کرمان وسعت بیش از حد آن است شهری با ۱۳ هزار هکتار وسعت و جمعیت ۵۵۰ هزار نفری و ترامک ۲۰ نفری که این چالشی در پیش روی ماست . ما باید به دنبال تراکم مجاز جمعیتی باشیم که به تهدید های بعدی منجر نشود .
آقای عالم زاده با اشاره به اجرای مناسب پروژه میدان آزادی کرمان از طرف پیمانکار اظهار کرد: در این پروژه ۷۴ هزار متر بتن ریزی و ۲ هزار متر خاکبرداری انجام شده است و پیشرفت فیزیکی آن حدود ۸۳ درصد است.
وی با بیان اینکه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه اجرای این پروژه شده است افزود: اگر منابع مالی طرح تامین شود، قرار گاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار، پروژه را تا شهریور سال آینده به اتمام می رساند.
شهردار کرمان بیان کرد: اتمام میدان آزادی، پیاده راه میدان ارگ، ساماندهی معبر گلباز خان و تبدیل میدان مشتاق به پیاده راه از مهمترین اهداف شهرداری کرمان در سال ۹۷ است.
وی با اشاره به فرا رسیدن سال نو بیان کرد: هشت پارک در نقاط مختلف شهر کرمان برای اسکان و پذیرایی مسافران در نظر گرفته شده و آماده سازی سرویس های بهداشتی و کاشت درخت، گل و ساماندهی فضای سبز نیز برای ایام نوروز در حال اجرا است.
آقای عالم زاده ادامه داد: اجرای برنامه های مختلف در اماکن فرهنگی و هنری در ایام عید نوروز، برپایی نمایشگاه های فرهنگی و هنری و
راه اندازی تورهای گردشگری و کرمان گردی با تخفیف ۵۰ درصد از دیگر برنامه شهرداری کرمان برای تعطیلات سال جدید است.
وی با اشاره به برخی مشکلات ترافیکی پیش آمده در رابطه با تقاطع ولیعصر گفت: تملک های اطراف این تقاطع تا هفته آینده انجام می شود و با تمهیدات اندیشیده شده سعی می کنیم این تقاطع کارکرد عادی خود را داشته باشد.
شهردار کرمان تصریح کرد: با تصمیم شورای اسلامی شهر کرمان هیچ پروژه ای بدون تامین اعتبار در شهر کرمان آغاز نمی شود و برای رفع مشکلات طرح نوسازی میدان مشتاق در حال برنامه ریزی برای تامین منابع هستیم.وی تصریح کرد: تصمیم داریم فعالیت های فرهنگی و هنری شهرداری را برای ارتباط بیشتر با مردم، به فضای های عمومی منتقل کنیم.وی با اشاره به پرداخت نشدن حقوق برخی پرسنل شهرداری کرمان افزود: متاسفانه دولت به تعهدات خود نسبت به شهرداری عمل نکرده است و حقوق تعدادی از پرسنل شرکتی و سازمان اتوبوسرانی به مدت چهار ماه پرداخت نشده است که امیدواریم با دریافت عوارض و سایر منابع حقوق این قشر زحمتکش را تامین کنیم.
شهردار کرمان تاکید کرد: ۸۰ دستگاه اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی کرمان مشغول به خدمت رسانی هستند و تعداد ۱۰۰ اتوبوس نیز متاسفانه به دلیل پرداخت نشدن یارانه از سرویس خارج شده اند. در طول ادامه راه خبر نگاران از ایجاد گره های ترافیکی بعد از احداث پل باغ ملی و عدم پیشرفت احداث پل سیدی توقف برخی پروژه های شهری سوالاتی مطرح کردند .
آقای عالم زاده بیان داشت: پیمانکار جدید پل سیدی قول داده در بهار سال آینده این پل به بهره برداری برسد، همچنین مشکلات گره ترافیکی پس از احداث پل باغ ملی در حال بررسی است .
خبر نگاری از مهاجرت برخی کسبه و ایجاد کسب و کار در استانهای دیگر سخن گفت و افزود : آنها بیان میکنند بخشی از دلایل مهاجرت،رفتار های سلیقه ای برخی از کارکنان و مسئولین شهرداری یا اصناف یا نهاد های دیگر است که این موارد باید رفع شود چون در نهایت به اقتصاد استان ضربه می خورد که شهردار پاسخ داد از روز اول که آغاز بکار کردیم رسیدگی به مشکلات مردم و تکریم ارباب رجوع در دستور کار قرار گرفته وکارکنان شهرداری سعی خواهند کرد در چهار چوب ضوابط نسبت به حل اینگونه مشکلات تلاش کنند .

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها