IMG_3951
  • ۰۵ دی ۱۳۹۶
  • ۹:۰۵

از عزم جزم استاندار کرمان برای تحقق توسعه پایدار حمایت می کنیم

وزیر نیرو در دیدار با دانشجویان، دانشگاهیان، اساتید دانشگاه و کارکنان صنعت آب و برق استان در دانشگاه شهید باهنر کرمان، با اشاره به درخواست خود از حضور در جمع دانشگاهیان در اولین سفر استانی خود در سمت وزارت نیرو، افزود: باید ارتباط تنگاتنگی بین دانشگاهیان و صنعت آب و برق به وجود آید.
رضا اردکانیان با تاکید براینکه خوشحالم که امروز کرمان از حضور استانداری آگاه، بصیر، دلسوز و متعهد نسبت به حیات آینده استان و توسعه پایدار بهره می برد، گفت: متعهد هستم که از این عزم جزم به نحو مقدور حمایت کنم.
وی اظهار داشت: با توجه به فعالیت دلسوزانه مسئولین استان کرمان می توانیم به شکل موثرتری همکاری جامعه دانشگاهی را با وزارت نیرو شکل دهیم.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه برنامه های دکتر روحانی تحت عنوان دولت دوازهم قبل از انتخابات منتشر شد که یکی از سرفصل های مهم آن توجه ویژه به مسائل زیست محیطی بود، تصریح کرد: شرایط کنونی کشور به گونه ای است که همه آحاد مردم متوجه مصرف صحیح این ماده حیاتی (آب) شده لذا برنامه های دولت در راستای مدیریت مصرف و تقاضا می باشد.
اردکانیان خاطرنشان کرد: در مناطق در حال توسعه و خشک و نیمه خشک جهان چگونگی مدیریت منابع آب و مدل روشی که برای حکمرانی در این عرصه مطرح می شود، نشان دهنده سطح توسعه یافتگی کشورهاست.
وی با اشاره به اینکه موضوع آب همواره با مداخله و نقش پذیری دولتها همراه بوده است، گفت: با توجه به اینکه در بخش های قابل توجهی از کشور با محدودیت منابع آب روبرو می باشیم، ناگزیر به استفاده از تجارب و علوم و فناوری موجود در دنیا هستیم تا این مشکلات را به سرانجام برسانیم.
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه نباید از مدیریت مصرف آب و تقاضا بهراسیم، افزود: وزارت نیرو در ساختار فعلی، مسئولیت تامین آب و برق مطمئن و پایدار را عهده دار است.
اردکانیان تصریح کرد: در این عرصه و دورانی که فعلا اتکاء به منابع مالی و تکنولوژی هاست، باید از ماهیت چندگانه آب درس بگیریم و در مناطقی همچون استان کرمان، پتانسیل های دانشگاهی را غنیمت شمرده تا در سطح خوب و موثر بتوانیم مدل موفقی از حفظ حیات و استمرار آن در چارچوب برنامه های دولت عرضه کنیم.
وی با تاکید براینکه مردم چشم انتظار موفقیت در چنین مناطقی هستند، خاطرنشان کرد: در پهنه کشور به دنبال روش های نوین برای تامین منابع آب همچون شیرین سازی آب دریا، آب‌های ژرف، انتقال آب و آب های غیرمتعارف هستیم اما همواره نگرانیم که طرح چنین مسائلی موجب شود که از پرداختن به هسته سخت این مشکل، یعنی نحوه بهره برداری از آب های موجود، غافل شویم.
وزیر نیرو ادامه داد: هر طرح جدید تامین آب روزی به ثمر خواهد نشست اما اگر استفاده درست از منابع آب نداشته باشیم این آب های جدید را نیز دوباره از دست خواهیم داد و با خوش خیالی نسبت به تامین آب جدید، فرصت استفاده بهینه از آب های موجود را از دست خواهیم داد.
اردکانیان با اشاره به اینکه تامین منابع آب جدید و انرژی های دیگر در صدر برنامه های وزارت نیرو است، یادآورشد: در شورای اقتصاد، با حمایت موثر معاون اول رئیس جمهور، پیشنهاد وزارت نیرو مبنی بر راه اندازی اولین نیروگاه زغال سنگی کشور در شهرستان طبس اجرایی خواهد شد.
وی با اشاره به راه اندازی ۴ تا ۵ نیروگاه با ظرفیت ۶۵۰ مگاواتی در استان خراسان جنوبی، تصریح کرد: این موضوع می تواند مشکل اشتغال شهرستان طبس را مرتفع نموده و برای ۵ هزار نفر شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کند.
وزیر نیرو با تاکید براینکه همگان باید به اهمیت منابع زیست محیطی پی ببرند و فعالانه در این صحنه حضور یابند، یادآورشد: یکی دیگر از برنامه وزارت نیرو، افزایش تدارک منابع برای کارهای تحقیقاتی و پژوهشی است که امید می رود تعلق نیم درصد از درآمدهای صنعت آب و برق صرف امر پژوهش در طول دوره ۴ ساله شود.

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها