222
  • ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۸:۳۵

اقدامات انجام شده در راستای بهبود معیشت و رفاه کارگران بازنشسته و مستمری بگیر

آقای حسین شجاعی رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان کرمان، بار دیگر در انتخابات هیئت مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور با کسب آرای بالا بعنوان عضو اصلی هیئت مدیره کانون عالی انتخاب شد.
گفتنی است با اختیارات بیشتری که به کانون عالی کار گران بازنشسته کشور داده شده است امید می رود این قشرجامعه از این پس شاهد گامهای بیشتری در مسیرافزایش امکانات رفاهی و رفع مشکلات خود از سوی این مرجع تصمیم گیری باشند.

آقای حسین شجاعی رئیس کانون کار گران بازنشسته استان کرمان و عضو کانون عالی کارگران بازنشسته کشور در گفتگو با روزنامه واقعه، ضمن تبریک ماه پر برکت رمضان، ماه عبادت و بندگی ، از خبرهای خوش و امید وار کننده درحوزه رفاهی و معیشت کارگران بازنشسته استان سخن گفت .
آقای شجاعی اظهار داشت: انتخاب اینجانب بعنوان عضو اصلی هیئت مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته فرصتی است تا درراستای حقوق حقه و رفع مشکلات کارگران عزیز بازنشسته که به واقع روزی در سنگرتولید و سازندگی کشور نقش مهمی داشته اند ،گام های موثر برداریم .
وی گفت: کانون عالی مرجعی است که اخیرا وظایفش گسترده تر شده است، مسائلی درحوزه وزارت کار و تشکل های کارگری وکار فرمایی طبق توافق نامه ای که تنظیم گردیده برعهده کانون عالی نهاده شد و کانون عالی نیز این اختیارات را به کانونهای استانی تفویض کرده است از جمله برگزاری انتخابات و تصویب اساسنامه و … .
وی بیان داشت: در حوزه امکانات رفاهی، با تلاش های صورت گرفته توسط کانون عالی،هتل و زائر سرایی در مشهد خریداری شده که با هزینه مناسب میزبان کارگران بازنشسته خواهد بود، همچنین هتلی در بندر انزلی خریداری شده که مشرف به دریاست و این هتل دارای ۷۳ واحد است واخیرا افتتاح شده، این مورد نیز با هزینه ای مناسب اختصاصا جهت اسکان کارگران بازنشسته تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است .
آقای شجاعی به اجرای موفق طرح کرامت رضوی و سفرهای زیارتی مشهد مقدس کار گران بازنشسته و برگزاری المپیاد ورزشی کارگران اشاره داشت وافزود : این دو مورد نیز با پیگیری های کانون عالی صورت گرفت و بودجه آن از طریق سازمان تامین اجتماعی تامین می شود . شجاعی گفت طبیعی است که کارگران بازنشسته اغلب درسنین بالا دارای فرزندان و عروس و داماد ها و نوه هایی هستند و به این دلیل هزینه های بالایی از قبیل مهمانداری و خرج و دخل منزل را باید بر دوش بکشند لذا براین باوریم که هزینه زندگی آنها بالاست و باید در این مورد فکری اساسی در شان آنها صورت بگیرد یکی از این اولویت ها در کانون عالی تصمیم گیری در مورد حقوق ماهیانه آنهاست که هر ساله با جلسات متعدد که با نمایندگان دولت و تامین اجتماعی داریم این مورد مهم تاکید می شود .
وی بیان داشت : در سال جاری افزایش حقوق بازنشستگانی که حداقل حقوق دریافت می کنند، ١٩ و نیم درصد و افزایش حقوق سایر سطوح ١٣ درصد به تصویب رسید که مقرر شده مابه التفاوت مربوطه به افزایش حقوق حداقل بگیران در تاریخ ٣١ اردیبهشت ماه و درباره سایر سطوح نیز در خرداد ماه پرداخت شود .
وی از دیگر اقدامات رفاهی از جمله پرداخت وام های قرض الحسنه وبرقراری بیمه تکمیلی درمان وبیمه عمر که اول آذر ماه هر سال قرار داد آن تنظیم می شود اشاره داشت .
این مسئول ابراز نمود: کانون کار گران بازنشسته استان برای رفاه کار گران و مستمریبگیران اقدامات دیگری را نیز به مرحله اجرا در آورده است از جمله قرار دادی با فروشگاه تاک منعقد شده که بازنشستگان می توانند کالا های اساسی مورد نیازخود را نقد و اقساط تا سقف ۳۰ میلیون تومان خریداری کنند (که البته بستگی به حقوق دریافتی آنها دارد) که اینمورد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است . قرار داد برای هزینه بیمه اتومبیل به صورت نقد و اقساط و تنظیم قرار داد با چندین استخر سطح شهر با تخفیف ۵۰ در صد ، کلاس های آموزشی مهارت های زندگی دوران بازنشستگی با حضور اساتیدی از تهران که این کلاسها از ۲۶ اردیبهشت ماه دایر شده است و کار گران بازنشسته می توانند از این دوره های آموزشی بهره مند شوند ، همچنین دوره آموزشی تنیس روی میز با هزینه کم دراین کانون دایر است .
رئیس کانون کار گران بازنشسته استان کرمان و عضو کانون عالی کارگران بازنشسته کشور گفت: کلاس های آموزشی جهت پیشگیری از دیابت و فشار خون و تغذیه سالم چندین دوره در محل کانون برگزار شده است، جشن تکریم از بازنشستگان نیز هر ساله برگزار می شود که سال گذشته حدود ۴۰۰۰ نفر شرکت کردند . همچنین موفقیت تعدادی از کارگران بازنشسته استان کرمان در المپیاد کشوری (رده خواهران و برادران ) دراین دوره و دوره های گذشته با کسب رتبه های برتر .

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها