WhatsApp Image 2018-05-10 at 09.50.07(2)
  • ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۸:۱۸

انتخاب شرکت « سنگ آهن گهر زمین» به عنوان شرکت برتر استخراج سنگ آهن

شرکت سنگ آهن گهر زمین به عنوان شرکت معدنی منتخب و برتر در استخراج سنگ آهن و فرآوری در پنجمین همایش بین المللی سنگ آهن ایران انتخاب شد.
آقای پوریانی، مدیرعامل این شرکت درباره علت برتری این شرکت می گوید:«بر اساس برنامه های زمان بندی شده ای که برای سال گذشته ترسیم کرده بودیم، قرار بر این بود که ۱۵ میلیون تن عملیات استخراج سنگ آهن انجام دهیم. این کار در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی بود که تولید و اشتغال سرلوحه ما قرار گرفت. ما پیرامون این موضوع با کارشناس ها گفت و گوی مفصل داشتیم و به این نتیحه رسیدیم که به ازای هر ۴۵۰ هزار تن عملیات معدن کاری، یک فرصت شغلی ایجاد می شود. به همین دلیل برنامه مان را از ۱۵ میلیون تن به ۱۸ میلیون تن افزایش دادیم و نزدیک به ۱۹۷۵ نفر فرصت شغلی ایجاد شد. به این ترتیب توانستیم با استخراج ۱۸ میلیون تن سنگ آهن، بزرکترین عملیات سنگ آهن را در طول تاریخ کشور داشته باشیم.»
او تاکید می کند:«همچنین دقت کنید که ما به ازای هر یک میلیون تن استخراجی، باید بیش از ۵ میلیون تن باطله خاکی و سنگی استخراج کنیم. به این ترتیب باید کل کارهای انجام شده را در ضریب ۵ محاسبه کرد تا بزرگی فعالیت ها را نشان دهد.»
شرکت سنگ آهن گهر دشت در شرایطی رشد تولید ۱۵۰ درصدی داشته است که بسیاری از واحدهای صنعتی و معدنی کشور از شرایط موجود ناراضی هستند. پوریانی، مدیرعامل این شرکت درباره علت موفقیت شان با وجود مشکلات اقتصاد کلان می گوید:«این اتفاق، با مجموع زحمات همکاران ما حاصل شد. با مجموعه اراده ای که در مدیران و کارکنان شرکت ما وجود دارد، تصمیم بر این شده است که فعالیت جهادی داشته باشیم. چنین چیزی سرلوحه کار ما بوده است. به این ترتیب توانستیم در سال ۹۶، بیش از ۱۵۰ درصد نسبت به سال ۹۵ که تولید ۷ میلیون تن سنگ آهن داشتیم، رشد داشته و به رکورد قابل توجهی برسیم.»
او با تاکید بر تاثیرات فعالیت هایشان در فضای اقتصادی کشور ادامه می دهد:«محصول اولیه، تبدیل به کنستانتره، گندله و آهن اسفنجی می شود و مجموعه خوراک فولادی را تامین می کند. ما همچنین بخشی از این کنستاتره را صادر کردیم و بزرگترین صادرکننده این حوزه در کشور بودیم. به این ترتیب هم فرصت شغلی مستقیم و هم غیرمستقیم ایجاد کرده ایم و هم در حوزه کسب و کارهای حمل و نقلی برای حمل کالاها، فرصت شغلی ایجاد شده است.»
پوریانی در انتها می گوید:«شرکت ما در ۶۵ کیلومتری غرب سیرجان واقع شده است. شهرستان سیرجان یک قطب معدنی است و بیش از دو سوم محصولات اولیه فولاد کشور در استان کرمان و شهرستان سیرجان تامین می شود. هم سیرجان و هم زرند در تهیه مواد اولیه نقش اساسی دارند. حالا هم برای سال ۹۷، اراده مان بر این است که تولید ۱۸ میلیون تن را حفظ کنیم و حتی بتوانیم به بالای ۲۰ میلیون تن برسیم.»

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها