41
  • ۰۶ آبان ۱۳۹۶
  • ۷:۴۹
مدیر عامل شرکت فولاد زرند ایرانیان بیان داشت:

ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی مهمترین دستاورد شرکت فولاد زرند ایرانیان برای مردم منطقه

شرکت فولاد سازی زرند ایرانیان، به عنوان بزرگترین شرکت فولاد  سازی در کرمان محسوب می شود که بستر مناسبی برای سرمایه گذاری ایجاد کرده است و ما از حضور سرمایه گذاران استقبال می کنیم .

کارخانجات شرکت فولاد زرند ایرانیان، به دست جوانان زرندی اداره می شود و تکنولوژی این کارخانه ها بسیار مدرن و تخصصی است.
مهندس سهراب نژاد مدیر عامل شرکت فولاد زرند ایرانیان در نشست خبری از کارخانه های در حال تولید و پروژه های در حال احداث این مجتمع بزرگ فولادی کشور سخن گفت.
مدیر عامل شرکت فولاد زرند ایرانیان بیان داشت : گستره فعالیت ما از معدن تا شمش را پوشش می دهد و با این نگرش ، ایجاد اشتغال مهمترین دستاوردی است که فولاد زرند ایرانیان برای منطقه خصوصا مردم زرند خواهد داشت .
مدیر عامل شرکت فولاد زرند ایرانیان بیان داشت : شرکت فولاد زرند ایرانیان به عنوان بزرگترین زیر مجموعه هلدینگ میدکو با مأموریت تولید فولاد متشکل از کارخانجات و پروژه های متعدد می باشد .
وی افزود : این مجموعه عظیم کارخانجات با ظرفیت چهار میلیون تن کنسانتره سنگ آهن و دو و نیم میلیون تن گندله سنگ آهن و۱٫۲ میلیون تن کک و پانصد و پنجاه هزار تن زغال سنگ را در حال تولید دارد و با اتمام آخرین حلقه زنجیره فولاد که مجتمع فولاد سازی می باشد به زودی تولید ی برابر با یک و هفت دهم میلیون تن ( ۱٫۷ میلیون تن ) شمش فولاد در سال به خط تولید اضافه خواهد شد .
مهندس سهراب نژاد تصریح کرد: این شرکت معادن زغال سنگ خمرود و سنگ آهن جلال آباد را نیز در حال آماده سازی دارد که در آینده نزدیک از معدن تا شمش فولاد را تحت پوشش خواهد داشت .
وی بیان کرد: مجموعه کارخانجات و پروژه های شرکت فولاد زرند ایرانیان در قالب سه مجتمع بزرگ صنعتی اداره می شود: مجتمع کنسانتره و گندله سازی سنگ آهن ، که شامل معدن جلال آباد- کارخانه های کنسانتره شماره ۱ و ۲ هر کدام به ظرفیت ۲ میلیون تن در سال و جمعا ۴ میلیون تن در حال بهره برداری و کارخانه گندله سازی سنگ آهن به ظرفیت ۲٫۵ میلیون تن در سال در حال بهره برداری .
وی افزود : مجتمع کک سازی و پالایشگاه ها شامل معدن خمرود در حال آماده سازی و کارخانه زغال شویی پابدانا به ظرفیت سالیانه ۵۵۰ هزار تن زغال کنستانتره و ۲ واحد کک سازی یکی به ظرفیت ۴۰۰هزار تن کک در سال و دیگری ۸۰۰ هزار تن که کارخانجات ذکر شده در حال تولید می باشد .
وی یاد آور شد مجتمع فولاد سازی زرند ایرانیان یکی از بزرگترین پروژه های فولادی کشور است که با ظرفیت ۱٫۷ میلیون تن در سال شمش فولادی از پیشرفتی معادل ۸۰ درصد برخوردار است .
مدیرعامل شرکت فولاد زرند ایرانیان از لزوم حفظ محیط زیست سخن گفت و افزود: پروژه CDQ یکی از بهترین پروژه ها در زمینه حفظ محیط زیست می‌باشد که در این مجتمع نصب شده.وی گفت: هرچند بخار حاصل از خنک‌سازی کک، که در برج خنک کننده و خاموش کننده انجام می‌شود برای محیط زیست خطرساز نیست، اما برای آسایش خاطر مردم این منطقه، پروژه‌ای با هزینه کرد ۱۳۰ میلیارد تومان تعریف کردیم تا این بخار ها وجود نداشته باشد و اکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی در همین راستا از ایجاد فضای سبز سخن گفت و خاطر نشان کرد: ما در کارخانه فولادسازی زرند، بیش از حد انتظار و استاندارد فضای سبز ایجاد کرده‌ایم وبطوری که در واحد های زیر مجموعه شرکت از جمله مجتمع فولاد سازی و کک سازی جمعا ۱۴۰ هکتار و مجتمع کنسانتره و گندله ۱۸ هکتار و برای ۱۶۰ هکتار دیگر نیز در حال برنامه ریزی هستیم همچنین برای توسعه فضای سبز اطراف مجتمع فولاد سازی و مجتمع کک سازی و پالایشگاه ها با منابع طبیعی جهت اختصاص ۶۰۰ هکتار زمین در حال رایزنی و گفتگو هستیم .
مهندس سهراب‌نژاد با بیان اینکه بیشتر از ۹۰ درصد شاغلین این مجموعه از بومی‌های منطقه زرند هستندعنوان کرد: کلیه کارهای کارخانه به دست جوانان زرند اداره می‌شوند و و بقیه بومی استان هستند و این در حالی است که کمتر از یک درصد نیروهای مدیریتی و با تجربه ما از خارج از استان دعوت شده اند .
وی از نیروی کار مجتمع فولادسازی زرند هم آمار داد و گفت: ما اکنون در مجموعه فولاد زرند، حدود۲۲۵۰ نفر پرسنل رسمی بهره‌بردار و حدود ۲هزار نفر نیروی پیمانکار می باشند و در آینده نزدیک با تکمیل شدن زنجیره تولید نیروهای ما به ۵ هزار نفر خواهد رسید . البته قابل ذکر است که پیمانکاران با اتمام کارشان این منطقه را ترک می‌کند و جای آن‌ها را متخصصین و نیروهای کار زرندی پر خواهند کرد.
وی با بیان اینکه در نهایت، فولاد زرند ۵ هزار نفر را مشغول به کار خواهد کرد، گفت: سال آینده با راه اندازی واحد فولاد سازی می‌توانیم افراد زیادی را به کار مشغول کنیم، البته اشتغال غیر مستقیم را نیز نباید فراموش کرد که هر یک نفر، ۲۰ نفر را درگیر می‌کند، می توانم بگویم که در آینده نزدیک، جنب و جوش صنعتی منطقه را فرا خواهد گرفت و ایجاد اشتغال غیر مستقیم نیز رقمی حدود یکصد هزار نفر را شامل می شود .
مهندس سهراب نژاد تاکید کرد : پروژه مجتمع فولاد متشکل از واحد های آگلومراسیون- کوره بلند- فولاد سازی- ریخته گری- کارگاه اکسیژن و بخش های مواد اولیه و جانبی می باشد. و به یاری خداوند در اوایل سال آینده راه اندازی و به جمع واحد های تولیدی این شرکت خواهد پیوست.
لازم به یاد آوری است که شرکت فولاد زرند ایرانیان مشابه سایر واحد ها و شرکت های تحت پوشش میدکو، نماد همت و پایمردی مدیران ارشد هلدینگ میدکو و به خصوص شخص آقای دکتر پورمند مدیر عامل محترم هلدینگ بوده و نقش موثر و مثبت این مجموعه عظیم در توسعه منطقه و اشتغال جوانان لایق و توانمند شهرستان زرند و شهرهای اطراف غیر قابل انکار است.
مهندس سهراب نژاد، حجم سرمایه گذاری شرکت فولاد زرند ایرانیان از معدن تا مرحله شمش فولاد را نزدیک به هفت هزار میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: بخشی بصورت فایناس خارجی تامین شده و تا کنون بالغ بر۶۳۰۰ میلیارد تومان آن اجرا گردیده است .
وی بیان داشت: جمعا ده کارخانه و معدن در فولاد زرند ایرانیان وجود دارد که مجتمع فولاد سازی خود به طور جداگانه متشکل از ۷ پروژه بزرگ است بنابر این با توجه به پروژه های زیر بنایی بالغ برهفده پروژه در فولاد زرند وجود دارد و به همین دلیل این مجتمع یکی از بزرگترین شرکت های فولادکشور محسوب
می شود .
مدیر عامل شرکت فولاد زرند ایرانیان گفت: در حوزه اجتماعی نیز اقداماتی تا کنون در منطقه انجام داده ایم از جمله بازسازی مدارس، آموزش های خانواده های کارکنان و آشنا نمودن
خانوده ها با وضعیت شغلی همسرانشان در محیط صنعتی.
– کمک به نهاد های مختلف در مراسم و مناسبت های مختلف. – توزیع کتب و بروشورهای اصول ایمنی در مدارس.
– ارجاع امور مربوط به تأمین البسه کار کارکنان به صنف تهیه کنندگان البسه در شهرستان زرند همچنین در راستای اقتصاد مقاومتی، استفاده از امکانات تأمین کنندگان خدمات و سازندگان قطعات که توانایی های فنی و آمادگی لازم را داشته اند اقدام شده است و این روند همچنان ادامه خواهد داشت .
وی در رابطه با تامین آب مصرفی شرکت نیز توضیح داد: تأمین آب کارخانجات را عمدتاً از طریق پساب حاصل از تصفیه خانه فاضلاب شهری مد نظر داشته و در حال حاضر علاوه بر قراردادهایی که جهت استفاده از پساب تصفیه خانه فاضلاب کرمان منعقد شده است، برنامه ریزی لازم جهت بکار گیری پساب فاضلاب سایر شهرهای اطراف را نیز در دستور کار داریم. بدیهی است که تا کامل شدن پروسه استفاده از تصفیه خانه ها موقتاً از سایر منابع هم استفاده خواهد شد؛ یاد آور می شوم که به منظور استفاده از پساب در حال حاضر پروژه خط انتقال آب به طول ۳۷ کیلومتر به اضافه پمپ خانه مربوطه در دست اجرا
می باشد .
مدیرعامل شرکت فولاد زرند ایرانیان در حوزه برق مصرفی این شرکت اظهار داشت : این مجموعه ۶۰ مگاوات در مجتمع کنسانتره و گندله سنگ آهن و ۱۲ تا ۱۴ مگاوات هم درمجتمع کک‌سازی مصرف می‌کند، البته بخش فولادسازی هم ۱۳۰ مگاوات برق لازم خواهد داشت، در تلاش هستیم تا نیروگاهی ۱۳۰ مگاواتی را داشته باشیم که می‌تواند بخش عمده نیاز ما را تامین کند، مابقی آن را نیز می‌توانیم ۴۰ مگاوات را از کرمان و ۸۰ مگاوات را هم از موسسات غیر دولتی بخریم.
وی از سرمایه‌گذاری گفت و افزود: در این منطقه فرش قرمز برای همگان پهن شده و تا سقف ۱۵۰۰ میلیارد سرمایه‌گذاری فراهم شده است و ما از حضورشان استقبال خواهیم کرد .
وی با بیان این که ۹۰ درصد قطعات مورد نیاز ما در کرمان انجام می‌شود، گفت: ۷۶ درصد خریداران ما نیز در کرمان صورت می‌گیرد، معتقدم که شهرزرند باید با همین کارخانه‌جات صنعتی شود.
وی از لزوم حمایت مردم گفت و تصریح کرد: وضعیت اقتصادی هر جایی بسته به شرایط مردمش می‌باشد، مردم باید شرایط را فراهم کنند تا تولیدات در همان جا خرج شود، اگر این اتفاق افتا د شاهد رونق اقتصادی خواهیم بود
مهندس سهراب نژاد در رابطه با صادرات نیز گفت: در گذشته مبادرت به صدور محصولات خود به خارج از کشور نموده ایم و در آینده نیز چنانچه شرایط ایجاب نماید و مناسب باشد قطعاً اقدام خواهیم کرد.
در این نشست خبری آقایان محمد حسین اشرافی، مدیر مجتمع کک‌سازی و پالایشگاه، محمودرضا فرودنیا، مدیر پروژه مجتمع فولاد، منوچهر ترابی، مدیر مجتمع کنسانتره و گندله‌سازی سنگ آهن، علی‌اصغر دادبه، مدیر سرمایه انسانیHSEC شرکت فولاد زرند ایرانیان، علی‌صدیقی‌فرمدیر امور اجرایی شرکت فولاد زرند ایرانیان و اکبر شیرویه مدیر نصب پروژه مجتمع فولاد شرکت فولاد زرند ایرانیان نیز حضور داشتند و هر کدام مطالبی در حوزه فعالیت خود بیان نمودند .
آقای علی‌اصغر دادبه از ارتباط موثر با دانشگاه گفت و ابراز داشت: در بخش آموزشی از اساتید دانشگاه‌های شهید باهنر کرمان و آزاد دعوت کردیم تا در حین مصاحبه‌ها حضور و بر روند اجرای آن نظارت دقیق داشته باشند.
وی از تشکیل بخش تحقیق و توسعه در فولاد زرند ایرانیان خبر داد و گفت: با تشکیل بخش تحقیق و توسعه که در دست اقدام است، در آینده نزدیک شاهد ارتباط بیشتر شرکت فولاد زرند با کارشناسان و متخصصین دانشگاهی خواهیم بود.
وی گفت: برای دوره‌های آموزشی و تخصصی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان استفاده می‌شود و دانشگاه‌های هدف را درگیر آن خواهیم کرد.
به شرط حمایت، می‌توانیم
اقدامات بزرگی را انجام دهیم
آقای منوچهر ترابی مدیر مجتمع کنسانتره و گندله سازی سنگ آهن شرکت فولاد زرند ایرانیان نیز در این جلسه از معدن سنگ آهن جلال‌آباد و ظرفیت آن گفت و تشریح کرد: این معدن در اختیار میدکو و فولاد زرند است و مطالعات زمینشناسی آن نشان می‌دهد که ۱۷۹ میلیون تن ذخیره معدنی دارد و می‌تواند ۲۰ سال مجتمع فولاد سازی زرند ایرانیان را تامین کند.
وی گفت: فولاد زرند ایرانیان می‌تواند اقدامات بزرگی را انجام دهد به این شرط که حمایت شود.
تاکنون ۱۵۰ کارآموز
در فولاد زرند ایرانیان کار آموخته‌اند
آقای محمود رضا فرودنیا مدیر پروژه مجتمع فولاد شرکت فولاد زرند ایرانیان نیز از اتصال پروژه‌های کارخانه‌ای میدکو به شبکه ریلی کشور گفت و اظهار داشت: بیشتر پروژه‌ها و کارخانه به شبکه ریلی کشور وصل شده‌اند و از لحاظ حمل و نقل مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند.
وی از ارتباط این شرکت با دانشگاه نیز گفت و افزود : همه ساله کارآموزان زیادی وارد مجتمع فولاد زرند می‌شوند و ما کسانی را صد در صد می‌پذیریم که متولد زرند بوده باشند و کرمانیان نیز می‌توانند وارد شوند، ۱۵۰ کارآموز در مجتمع زرند، کار را آموزش دیده‌اند.
اهداف میدکو در راستای اهداف
کشور و نظام اسلامی می‌باشد
آقای علی صدیقی‌فر مدیر اجرایی شرکت فولاد زرند ایرانیان نیز اهداف میدکو را همسو با دغدغه‌های نظام و کشور برشمرد و خاطرنشان ساخت: تولید و اشتغال دو دغدغه کلی نظام و از مسائل کلام کشور هستند که میدکو به آن‌ها توجه جدی دارد، اشتغال ۵ هزار نفر تنها در مجتمع زرند کار بزرگ و با ارزشی است هر چند کشور با توجه به منابع مالی، محدودیت‌های خودش را برای اشتغال دارد.
وی کرمان را از نگاه منابع معدنی، استانی شاخص دانست و بیان داشت: کرمان به دلیل تنوع مواد معدنی زرخیز است اما در جلال‌آباد واقعا کار جدی صورت نگرفته است، اما با این حال ۱۷۵ میلیون تن استخراجی سنگ آهن را داریم که باید توسعه
یابد.
وی گفت: با آغاز به کار بخش فولادسازی، ذغال‌سنگ و سنگ آهن رونق خواهیم گرفت و در آینده ۸ میلیون تن سنگ آهن استخراج خواهیم کرد.

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها