1
  • ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۸:۲۴

بخش جدید دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان به بهره برداری رسید

با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم،تحقیقات و فناوری ، بخش جدید دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان به مساحت چهار هزار مترمربع و اعتبار هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح و به بهره برداری رسید .
دکتر غلامی وزیر علوم،تحقیقات و فناوری، پس از افتتاح بخش جدید دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر در جمع خبر نگاران اظهار داشت: دانشگاه شهید باهنر کرمان جزء دانشگاه های بزرگ کشور است و با شرایطی که دارد، دانشگاه خوب و موثری ر منطقه و سطح کشور است و تلاش می کنیم در هر شرایطی هر نوع خدمتی از دستمان بر می آید در پشتیبانی دانشگاه ها انجام بدهیم.
وزیر علوم،تحقیقات و فناوری افزود : دانشکده کشاوری به ویژه در استان کرمان با توجه به مناطق کشاورزی و مسائلی از جمله کمبود آب، ضرورت تغییر الگوهای کشت، شوری آب بر اثر استفاده از آب های عمیق و مواد شیمیایی مختلف که با آن روبرو هستیم، باید مورد توجه اساتید دانشکده های کشاورزی قرار گرفته و تلاش کنند تا اثرات وجودی مراکز علمی در سطح جامعه بیش از پیش نمودار شود .
وی حمایت از کالای ایرانی را زمینه ساز رشدو شکوفایی اقتصاد کشور ذکر کرد و افزود : حمایت از کالای داخلی ، همراهی و حمایت همه جانبه جامعه را نیاز دارد و در این راستا صنعتگران و تولید کننده ها نیز با افزایش کیفیت خود بایستی تلاش مضاعف داشته باشند .
دکتر غلامی تاکید کرد : دانشگاهها آمادگی کامل دارند با تولید کنندگان و صنایع کشور تعامل سازنده داشته باشند و این روند بیش از گذشته ادامه خواهد داشت و مراکز علمی و دانشگاهها آماده هستند برای ارتقای کیفیت و کمک به استفاده از فناوری های جدید برای کاهش هزینه ها کمک کنند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: این ارتباط باید دو سویه باشد و مراکز صنعتی و تولید کننده ها نیز بایستی ارتباط بیشتری با مراکز علمی ودانشگاهی داشته باشند .
وی با اشاره به تلاش های انجام شده برای حذف کنکور گفت: برای حذف کنکور باید روش جدید جایگزین کنیم برای اینکه دانشگاه های بزرگ و رشته های پر طرفدار بتوانند انتخاب عادلانه داشته باشند .
دکترغلامی افزود: روشی که بخواهد جایگزین کنکور شود باید حساب شده و دقیق باشد چرا که سالها روش کنکور وجود داشته .
وزیر علوم،تحقیقات و فناوری گفت: چند ماه گذشته در وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم کارگروه های تخصصی در این رابطه ، تحقیق وبررسی کارشناسانه خود را آغاز کرده اند و هدف این است که مشخص شود وزارت علوم بر اساس چه شاخص هایی برای رشته های پر طرفدار دانشجو بپذیرد.
وی تاکید کرد : تحصیل دانش آموزان در دبیرستان ها باید طوری تنظیم و ارزیابی شود تا داده های آن ارزیابی ها قابل استفاده برای سازمان سنجش کشور و برای انتخاب حق تقدم دانشجویان باشد و برای این زمان و کار کارشناسی دقیق جهت تطبیق دادن دانش آموزان برای مدل جدید باید وجود داشته باشد.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری در بخش دیگر از ضرورت ارتباط بیشتر دانشگاهها و رسانه ها سخن گفت و افزود:ارتباط و تعامل باید بین دانشگاه و رسانه وجود داشته باشد و اگر توانمندی های مراکز علمی در رسانه ها منعکس شود ارتباط جامعه خصوصا صنایع و تولیدکننده نیز با دانشگاه قویتر خواهد شد .
وی بیان داشت : افتتاح بخش جدید دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر برای خدمات بیشتر و ارتباط باصنعت و توسعه همکاری با مراکز تجاری و بحث بهبود آب و ضرورت تغییر الگوی کشت می تواند موثر و کمک کننده باشد .
شایان ذکر است دکتر غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در سفر یکروزه به استان کرمان ضمن حضور در همایش یکروزه توسعه روابط آموزش عالی ایران و افغانستان در آیین کلنگ زنی بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی ابن سینا و افتتاح سلف سرویس دانشگاه ولیعصر، یک باب خوابگاه و همچنین کلنگ زنی یک مجموعه گلخانه ای نیز حضور یافت .

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها