20
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۷:۳۱

برجام برای کشور ما چیزی نداشت، مردم ما از بن دندان این را احساس کرده‌اند

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان گفت: برجام برای کشور ما چیزی نداشت، مردم ما از بن دندان آن را احساس کرده‌اند، خروج از آن برای کشور ما مشکلی ایجاد نمی کند .
آقای احمد علی مقدم، دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در گفت‌وگوبا روزنامه واقعه به تحولات امروز کشور و منطقه پرداخت و اظهار داشت: متاسفانه شعارهای سال با این که راهبردی و راهگشا هستند از طرف مدیران و مسوولان نادیده گرفته می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی آنچنان که لازم است جدی گرفته نمی شود افزود : همه مشکلات کشور ما از ضعف مدیریتی است و کسانی که شایسته هستند در این زمینه انتخاب نشده و کار را به درستی انجام نمی‌دهند، ما در حمایت از کالای ایرانی از طرف مدیران دولتی تا کنون چیزی جزء شعار ندیده‌ایم که این بسیار اتفاق بد و نامبارکی است.
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان به شعارهای سال‌های گذشته اشاره و ابراز داشت: بحث اقتصادی، بحث حیاتی و حساس جامعه کنونی ما است، بیش از ۱۲ سال است که شعارهای سال، از طرف مقام معظم رهبری حول محور اقتصادی انتخاب می‌شوند اما چون در اجرای آن‌ها حرکتی دیده نمی‌شود، دوباره ریزتر شده و برای سال بعد تاکید می شود .
آقای مقدم اضافه کرد: اگر شعارهای سال عملیاتی می‌شد، که نام شعار سال گذشته اقدام و عمل نبود، اگر بعد از آن اقدام و عملی صورت می‌گرفت که امسال حمایت از کالای ایرانی انتخاب نمی‌شد چرا که اقدام و عمل در وجود و متن خود، حمایت از کالای داخلی را دارد.
وی از چاپ کتابی در این رابطه خبر داد و گفت: یک کتاب در این زمینه نوشته‌ام که به زودی منتشر می‌شود.
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان ورود فعال ۳ قوه را به بحث حمایت از کالای ایرانی خواستار شد و عنوان کرد: اول از همه مجلس باید به این زمینه ورود کرده و آن را نظارت کند، قوه قضائیه موانع قانونی را اصلاح کرده و جلوی مفاسد اقتصادی را بگیرد.
وی ادامه داد: هنوز شاهدیم که کالا های خارجی به کشور وارد می شود و این در حالی است که نمونه آن در داخل تولید می شود ، این بهانه را وارد می‌کنند که این قراردادها قبل از سال منعقد شده است، مدیران ما باور ندارند که باید طبق شعار سال مشکلات جامعه را حل کنند، مدیری که باور ندارد نباید بر پست و سِمت خود باقی بماند.
وی تمام مشکلات کشور را نا کارآمدی مدیران دانست و خاطرنشان کرد: ما در کشور هیچ مشکلی نداریم و همه این مشکلات از ناکارآمدی و نابلدی مدیران ما سرچشمه می‌گیرد.
وی با انتقاد از دولت و حرکت نکردن آن در مسیر مطالبات مردمی، گفت: عصاره مردم مجلس است، وقتی درباره ناموفق بودن مدیری به رئیس جمهور تذکر می‌دهد، با احترام به مردم باید بپذیرد، نوسانات بازار ارز به ویژه دلار ناکارآمدی مدیران بخش اقتصادی است و باید سریعا اقدام شود .
وی با بیان اینکه مردم مطالبه دارند و باید در این جهت حرکت کرد، تصریح کرد: ما وظیفه داریم که انتقاد کنیم، این را تکلیف خود می‌دانیم و مسئولین باید جوابگو باشند .
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان از برجام و روند آن گفت و اظهار کرد: حدود ۳ سال کشور را تعطیل کردند، آب آشامیدنی مردم را نیز به برجام ربط دادند و حتی پا را فراتر گذاشته و امتیازات دیگری هم تسلیم طرف مقابل شد ولی چیزی را دریافت نکردیم، این چیزی است که مردم آن را در زندگی خود احساس می‌کنند.
وی اضافه کرد: برجام برای کشور ما چیزی نداشت، مردم ما از بن دندان آن را احساس کرده‌اند، خروج از آن نمی تواند برای کشور مشکل ایجاد کند .
آقای مقدم با بیان اینکه موتلفه اسلامی تشکیلاتی ۵۵ ساله است و علاوه بر اینکه در مواقع لزوم انتقاد می‌کند، پیشنهاد هم دارد، ابراز داشت: در موتلفه هر انتقادی می‌کنیم برای آن برنامه داریم، دولت قبلی و دولت آقای روحانی هیچ کدام از ما مشورت و برنامه نخواستند، ما وظیفه خود می‌دانیم که حفره‌ها را گوشزد کنیم هر چند که اعتقاد داریم تخریب دولت، تخریب نظام است.
وی به آمریکا و شروع فروپاشی آن پرداخت و تشریح کرد: فروپاشی آمریکا از زمان بوش پسر و راهپیمایی میلیونی سیاهپوستان این کشور آغاز شد و در زمان ترامپ پایان می‌پذیرد.
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان اضافه کرد: عربستان را بن‌سلمان به نابودی و فروپاشی می‌کشاند و بنا به فرموده مقام معظم رهبری، اسرائیل نیز در ۲۵ سال آینده نخواهد بود، پس باید زمینه‌ها را برای ظهور عدالت و امام زمان(عج) آماده کنیم، این راه پر هزینه بوده و خون‌های زیادی هم دارد.
آقای مقدم به تشکیل حزب موتلفه اسلامی پرداخت و در این رابطه گفت: این حزب ۵۵ سال قدمت دارد، موتلفه را حضرت امام خمینی(ره) بنا نهادند و در بیت ایشان شکل گرفت و این افتخار ما بوده که امانت‌دار حضرت امام(ره) هستیم.
وی تشریح کرد: بعد از انقلاب حزب جمهوری اسلامی تشکیل شد و برای مدتی به دستور و خواست امام(ره) اقدامات موتلفه متوقف شد، در آن حزب نیز بنده اولین مسوول حزب جمهوری اسلامی در کرمان بودم.
مقدم از ایجاد حزب موتلفه اسلامی به شهرستان‌ها گفت و ابراز داشت: اولین دفتری که این حزب در استان‌ها تشکیل داد، دفتر کرمان بود و آن را برعهده گرفته و کار را آغاز کردیم.
وی بیان داشت: بنا به رهنمود مقام معظم رهبری حزب موتلفه در گستره بین المللی خصوصا با کشور های اسلامی ارتباط و تعامل دارد ، این حزب اولین اجلاس مقدماتی احزاب اسلامی را در کشور داشت و اجلاس آی کپ را نیز با بیش از ۱۰۰ شخصیت دنیا به میزبانی موتلفه در برج میلاد برگزار کرد ضمن اینکه جلسات هفتگی در مرکز و جلسات استانی به طور مستمر برگزار می شود و تحولات داخل و خارج و اهداف و برنامه های حزب مورد بررسی قرار می گیرد و گفتنی است که برای عبور از بحرانها و شکوفایی اقتصاد کشور،تیم اقتصادی ما دارای طرح و برنامه است و ما ضمن انتقاد به برخی عملکرد ها دارای طرح و برنامه هستیم و مایلیم به دولت کمک کنیم ولی متاسفانه از سوی دولت این تعامل وجود ندارد. در پایان یاد آور می شویم که آقای مقدم مدتی قبل از این مصاحبه جهت انجام عمل قلب در بیمارستان بستری و مورد عمل جراحی قلب قرار گرفتند و اکنون دوران استراحت بعد از عمل را می گذرانند هر چند به دلیل مسئولیتی که دارند کماکان سعی می کنند در نشست ها حضور داشته باشند و این مصاحبه نیز در همین دوران انجام شد ،برایشان آرزوی تندرستی داریم .

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها