pic-10620-1437126794
  • ۱۱ دی ۱۳۹۵
  • ۹:۴۷
امام جمعه موقت تهران:

برخی مسئولان عذرخواهی کردند،گفتند ما گول امریکا را خوردیم

امام جمعه موقت تهران: امیدواریم دیگر مسئولی در نظام ما نباشد که گول امریکا را بخورد و هنوز به امریکا دل بسته باشد.

آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به نقض برجام گفت: مقام معظم رهبری از همان روز نخست می فرمودند که من خوشبین نیستم.
وی گفت: چرا مسئولان این سخن را جدی نگرفتند و معظم له پیوسته می فرمودند که امریکا دشمن است و نباید به این دشمن اعتماد کرد چرا که او گول می زند، تعهد می کند و در وقت عمل عهد می شکند.
خطیب جمعه تهران ابراز امیدواری کرد: مسئولان از این پس بیدار باشند .
وی افزود: به حمد خدا برخی مسئولان رسما عذرخواهی کردند و گفتند ما گول وزیر خارجه امریکا را خوردیم و ان شاءالله دیگر مسئولی در نظام ما نباشد که گول امریکا را بخورد و امیدواریم مسئولی نباشد که با امریکا هنوز دلبسته باشد و یا اینکه امید داشته باشد.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه باید به قدرت ها و امکانات درون کشور توجه فراوانی کرد ضمن انتقاد از بیکاری جوانان پراستعداد ایرانی گفت: باید با بهره گیری از این امکانات فراوان، مشکلات اقتصادی را خودمان حل کنیم.
امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش خطاب به رژیم آل خلیفه و آل سعود گفت: شرمتان باد؛ تا کی این همه جرم و جنایت و ظلم؟ بستن آب بر روی شیعیان، تیراندازی، حمله ددمنشانه و کشتن کودکان و زنان در یمن تا کی؟ بدانید ای غافلان که الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم، حکومت با کفر شاید بماند اما با ظلم نمی ماند.
وی افزود: ای رژیم آل خلیفه و آل سعود همین حالا حکومت نابود شده خود را ببینید و به خود آیید که نخواهید آمد.
آیت الله موحدی کرمانی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک پیروزی های جبهه مقاومت در حلب گفت: به گفته برخی آقایان این فقط پیروزی نظامی نیست بلکه پیروزی فرهنگی و پیروزی اسلام بر کفر و حق بر باطل است و حامیان تروریست رژیم آل سعود ببینند و از غصه بمیرند.
وی در ادامه از مسئولان خواست مسئله اشتغال جوانان بیکار و توجه به قشرهای آسیب پذیر را جدی بگیرند.
آیت الله موحدی کرمانی گفت: تعطیلی کارخانه ها و کارگاه ها فاجعه است و باید به مسئله فرهنگ و پیشرفت علم بیش از اینها بها داد.
خطیب جمعه تهران خطاب به مسئولان گفت: شما امین مردم هستید و این حکومت، امانتی در دست شماست و در قیامت پیوسته از این امانات سوال می شود؛ خود را برای جواب دادن آماده کنید.

بصیرت بالا، مهمترین عامل پیروزی مردم در فتنه ۸۸
امام جمعه موقت تهران گفت: مردمی که در ۹ دی ۸۸ بصیرت خود را نشان دادند باید به ادامه این بصیرت همچنان اهمیت بدهند.
آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی با گرامداشت فرارسیدن ۹ دی افزود: ۹ دی تحقیقاً یکی از ایام الله و روز تجدید پیوند ملت با ولایت و روز وحدت امت حول محور ولی امر و روز به خاک مالیدن بینی استکبار و عواملش و روز بیداری عده ای پس از گول خوردن است.
وی گفت: ۹ دی روزی بود که مردم نشان دادند به قرآن وفادارند، خطرشناسند و برای دفع خطر تصمیم می گیرند.
خطیب جمعه تهران ادامه داد: دشمن خارجی امید پیدا کرده بود که بتواند به نظام مقتدر اسلامی ایران ضربه بزند و قدرت طلبان داخلی هم مغرور شده بودند و تقلب در انتخابات را پرچم حملات ناجوانمردانه و وحشیانه خود قرار داده بودند.
وی گفت: هشت ماه درکشور به افساد پرداختند و اینک مردم پس از هشت ماه صبر و خون دل خوردن به خیابان ها آمدند و در ۹ دی محشری به پا، و فتنه را با بصیرت خود خاموش کردند.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: بصیرت به معنای تشخیص توطئه دشمن و بیداری و آگاهی و تصمیم و حضور به موقع و اقدام قاطع است و پیوسته مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند و این بصیرت در ۹ دی خودش را نشان داد.
امام جمعه موقت تهران گفت: در سال ۸۸ عده ای گول تبلیغات سران فتنه را خورده بودند اما در ۹ دی بیدار شدند و فریاد مرگ بر فتنه گران سر دادند.
وی افزود: کسانی به آتش فتنه دامن زدند که سوابق خوبی در انقلاب داشتند و همین امر، خطر را دوچندان کرد و ناآگاهان را گول زد و به همین دلیل فتنه درون از جنگ برون با دشمن خطرناک تر است.
آیت الله موحدی کرمانی گفت: این اصحاب فتنه مگر نمی شنیدند که تبلیغات دشمن همراه با آنهاست؟ مگر نمی دیدند که امریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس خائن مردم را به ریختن در خیابان ها تشویق می کنند؟
وی با اشاره به اینکه معمولا در فتنه ها، حق و باطل ممزوج می شود و فتنه گران نمودی از حق ارائه می کنند تا مردم را به خود جذب کنند افزود: اما در فتنه ۸۸ هیچ حقی دیده نمی شد و هرچه بود باطل بود و به همین دلیل به سرعت رسوا شدند و به اهدافشان نرسیدند.
خطیب جمعه تهران گفت: در این فتنه به اسلام، احکام اسلام، روزه و ماه رمضان، به امام و رهبری و از همه بالاتر به امام حسین (ع) جسارت شد و کاری که در این فتنه شد سابقه نداشت و یهود و نصارا و آتش پرست هم نکردند.
وی افزود: همه مردم در روز ۹ دی به این خطر توجه پیدا کردند و به مردم خوبمان می گویم همانطور که در ۹ دی به موضوع بصیرت که مورد تاکید مقام معظم رهبری بود توجه کردید باز اهمیت دهید.
آیت الله موحدی کرمانی گفت: نبود بصیرت، بنی اسرائیل را پس از عمری توحید، گوساله پرست کرد و به دست سامری، گمراه شدند.
وی افزود: این فتنه ها و این جنگ جمل و نهروان ها و این گوساله پرستی ها معلول فتنه است که پیوسته باید جلو چشمان ما باشد.

خطبه نخست؛ فریاد رهبری و مردم از دست غارتگران بیت المال بلند شده است

آیت الله موحدی کرمانی در خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران گفت: نباید به گونه ای عمل شود که بیت المال در تصرف عده ای باشد، حقوق های کلان به دست برخی افراد برسد و فریاد رهبر و مردم بلند شود.
خطیب جمعه تهران خطاب به مسئولان گفت: ای مسئولی که مسئولیت داری ، این پست به تو داده نشده است که نزدیکانت را به کار گماری و آن هم کارهای پردرآمد اما فرد بیچاره ای که آشنایی ندارد بیکار بماند و به او بگویند استخدام نیست، کار نیست.
وی تصریح کرد: هنگامی که پول بیت المال به بخشی سرازیر شود بخش دیگر خالی می ماند، درآمد و حقوق بالا جایی است که در کنارش حقوقی ضایع شده باشد از این جهت مسئولان باید مراقب باشند.
امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش گفت:قرآن می فرماید به آنانی که قدرت داده ایم می خواهیم نماز را در جامعه برپا دارند نه اینکه فقط نماز بخوانند بلکه باید به گونه ای باشد که چهره کشور هنگام نماز تغییر کند.
وی افزود: خداوند به حجت الاسلام قرائتی سلامتی بدهد که در این راه تلاش های فراوانی داشته است، باید به گونه ای عمل کرد که نماز خوان در کشور پرورش یابد.
خطیب جمعه تهران همچنین در ادامه سخنانش گفت: خداوند به حضرت موسی (ع) دو ماموریت داد یکی آنکه مردم را از ظلمت خارج کند و دیگر انها را به یاد ایام الله بیندازد.
وی افزود: ایام الله آنقدر اهمیت دارد که در کنار خارج کردن از ظلمات آمده و این روزها روزهایی هستند که اتفاقی در آن چشم ها را خیره کرده است و همه متوجه استثنایی بودن آن شدند.
امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: غرق شدن فرعون در لشگریانش در رود نیل است و در زمان ما نیز ۲۲ بهمن یکی از ایام الله است.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به علل پیروزی مردم در ۲۲ بهمن گفت: صبرها، تحمل، مقاومت و ایستادگی همچنین وحدت حول محور هدایت از علل پیروزی بر طاغوت بود.
وی افزود: اگر مردم بر پهلوی پدر و پسر پیروز شدند ، آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند و شاه فرار کرد و یا صدام در جنگ شکست خورد، به همین علت بود، ۸ سال مقاومت مردم به تبعیت از امام (ره) منجر به پیروزی آنان شد.
امام جمعه موقت تهران گفت: خداوند در قرآن به ما می گوید شما پیروز شدید و شما را حاکم گرداندیم تا ببینیم چه می کنید اگر شکرگزار باشید قدرتتان بیشتر و اگر کفر بورزید عذاب من سخت خواهد بود.
آیت الله موحدی کرمانی خطاب به مسئولان افزود: مسئولان نظام اگر به جای شکر، کفر بورزند عذاب الهی در انتظار آنهاست.
وی در ادامه همچنین گفت: نمایندگان مجلس بدانند که خداوند به آنان قدرت داده است تا بودجه کشور را به گونه ای تنظیم کنند که مانند خون به همه اعضای بدن برسد، افراد ناتوان و ضعیف بهره مند شوند، انسانی بی خانه نماند و کسی نباشد که نتواند نسخه اش را تهیه کند.

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها