2
  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
  • ۷:۳۱

تولید و پرورش قارچ ارگانیک پارس در محیطی کاملا بهداشتی وبدون مواد نگهدارنده

آقای محمدی سلیمانی مدیر عامل کار خانه قارچ ارگانیک پارس بیان داشت: تولید و پرورش قارچ ارگانیک پارس در محیطی کاملا بهداشتی وبدون مواد نگهدارنده با بسته بندی مناسب صورت می گیرد.
***
مدیرکل دفتر امور گلخانه و قارچ‌های خوراکی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد : سالانه ۱۵۰ هزار تن قارچ پرورشی خوراکی تولید می‌شود که هیچ مشکلی از نظر سلامت ندارد و مسمومیت‌های اخیر به دلیل مصرف قارچ‌های سمی برداشت شده از محیط‌ طبیعی بوده است .
وی گفت: اطلاع‌رسانی نادرست برخی رسانه‌ها تا بدانجا پیش رفته است که حتی این روزها برخی از هموطنان از مصرف قارچ‌‌های خوراکی بسته‌بندی شده نیز هراس دارند.
آقای علی صدیق‌پناه رئیس انجمن علمی قارچ خوراکی ایران گفت: قارچ‌هایی که تحت نظارت وزارت جهاد کشاورزی و در محیط‌های گلخانه‌ای تولید می‌شود، چه از لحاظ نوع قارچ و چه از لحاظ روند تولید هیچ مشکلی ندارند و حتی برای تولید آنها از هیچ سمی استفاده نمی‌شود که بخواهد برای مردم تبعاتی داشته باشد. وی تصریح کرد : عواقب و مسمومیت‌هایی که طی یک ماه اخیر پیش آمده مربوط به افرادی است که قارچ‌های وحشی را از محیط‌های جنگلی و یا دامنه کوه جمع‌آوری کرده و قارچ‌های وحشی می تواند سمی باشد .
مهندس مسعودی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان به همراه معاونین و کارشناسان این اداره ، از واحد تولید و پرورش قارچ ارگانیک پارس واقع در شهرک صنعتی صنعتی خضرا (شهرک صنعتی ۲) دیدن کرد و از پیشرفت های حاصل شده و روند تولید ارگانیک قارچ ابراز خرسندی نمود .
آقای احمد رضا محمدی سلیمانی مدیر عامل واحد تولید و پرورش قارچ ارگانیک پارس درکرمان نیز در گفتگویی اظهار داشت: اخیرا مصرف قارچ های وحشی و کوهی و بیابانی برای برخی از افراد در شهرهای غربی کشور عواقب و مسمومیت هایی را بهمراه داشت و باعث شد اغلب مردم نسبت به مصرف قارچ های پرورشی وبسته بندی نیز دچار تردید شوند، هر چند نیاز بود در آن مقطع زمانی صدا و سیما و دیگر
رسانه ها سریعا وارد عمل شوند و با اطلاع رسانی درست ، موضوع را شفاف سازی کند و ضمن انعکاس نقطه نظرات کارشناسان صنایع غذایی و جهاد کشاورزی و دیگر مسئولین ، حساسیت بوجود آمده را مرتفع کنند ولی متاسفانه اینگونه نشد بلکه با خبر های ناقص و اطلاع رسانی نادرست توسط برخی از رسانه ها یا فضاهای مجازی این تردید ها تشدید شد و در ادامه بدلیل عدم استقبال خریداران قارچ ، خسارت جبران ناپذیری به واحد های تولید و پرورش قارچ در سراسر کشور وارد گردید که این شرکت تولیدی نیز از جمله واحد هایی است که متحمل خسارت مالی فراوان شده است .
آقای محمدی سلیمانی بیان داشت: ما به مردم توصیه می کنیم حتما از قارچ های پرورشی و بسته بندی شده که دارای شناسنامه و لیبل می باشد استفاده کنند چون این تولیدات در محیطی بهداشتی و با روش های اصولی و تحت نظارت کارشناسان تولید می شود .
وی خاطر نشان کرد: واحد تولید و پرورش قارچ پارس بصورت ارگانیگ تولید و پرورش قارچ را انجام می دهد .این شرکت در سال ۹۶ پروانه بهره برداری خود را با ظرفیت اسمی ۲۰۰ تن در سال دریافت کرد ولی به دلیل نیازبازار منطقه تولید خود را با ظرفیت ۳۶۰ تن در سال تعریف کرده است که بعنوان بزرگترین تولید کننده قارچ دکمه ای در منطقه محسوب می شویم . این مجموعه با مجوز جهاد کشاورزی فعالیت می کند ، در تولید محصول از هیچ گونه مواد نگهدارنده استفاده نمی شود و بر روی بستر ی که قارچ می نشیند نیز از هیچ گونه مواد ضد عفونی کننده و سفید کننده استفاده نمی شود به همین دلیل رنگ قارچ های تولید شده این واحد ، رنگی سفید مایل به کرم رنگ می باشد
آقای سلیمانی خاطر نشان کرد که واحد تولید قارچ ارگانیک پارس دارای ۱۰ سالن زایش و رویش قارچ (هر کدام به ابعاد ۱۸ در ۶ متر) در هر سالن نیز دوردیف قفسه ۶ تایی نصب شده که توسط دستگاههای مدرن تاسیساتی از جمله دستگاه بویلر(بخار) و چیلر، گرمایش و سرمایش سالنها تامین می شود و دستگاههای هوا ساز نصب شده نیز میزان رطوبت دهی و تنظیم فشار هوا ی بستر های قارچ را انجام می دهند .
مدیر عامل کار خانه تولید و پرورش قارچ ارگانیک پارس تاکید کرد: کیفیت قارچ های تولید شده این واحد حتی از نمونه وارداتی استانهای دیگر بالاتراست (دارای وزن بالا و غنی شده می باشد )
وی گفت : قارچ‌های خوراکی که به روش اصولی تولید می شود ارزش غذایی خوبی دارند و به همین دلیل می‌توانند در کنار سبزیجات پرخاصیت ‌‌میهمان همیشگی سبد غذایی خانواده‌ها باشند. قارچ‌ها کالری کمی دارند، هیچگونه چربی یا کلسترولی در آنها وجود ندارد ، مقدار نمک بسیار کمی داشته و تنظیم کننده فشار خون است . در قارچ های خوراکی گروهی از ویتامین‌ها و املاح معدنی مهم مانند سلنیوم، پتاسیم، ریبوفلاوین، نیاسین، ویتامین D, C, B… نیز وجود دارد. قارچ‌ها به دلیل داشتن بتاگلوکان و اسید لینولئیک منبع غذایی خوبی برای پیشگیری از بروز سرطان سینه و پروستات هستند.
وی گفت: در فاز دوم این واحد تولیدی،فرآوری هفت محصول شامل کنسرو قارچ و قارچ لوبیا ، قارچ ذرت ،خمیر قارچ ، پودر قارچ ، نان قارچ … هدف گذاری شده است که فعلا به دنبال سرمایه گذار هستیم .

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها