1396031117433146911046334
  • ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
  • ۸:۴۸
سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان:

ثبت‌نام حدود ۸۰۰ نفر در طرح خادم یاری رضوی در استان کرمان

سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان گفت: با آغاز اجرای طرح خادم یاری رضوی در استان کرمان، تا‌کنون بالغ بر۸۰۰ نفر در این طرح ثبت‌نام کردند.

سید‌‌حسین صابری اظهار‌داشت: توفیق خدمت به بارگاه ملکوتی حضرت رضا‌(ع) آرزوی خیلی از محبین و عاشقان اهل بیت‌(ع) است که در دوره جدید و پس از انتصاب تولیت جدید آستان قدس رضوی، موضوع خدمات‌رسانی به زائران بیشتر مدنظر قرار گرفته شد.

سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان گفت: به‌همین منظور شرایطی فراهم شد تا علاقه‌مندان خدمت به حضرت رضا‌(ع) بتوانند از طریق ثبت‌نام درسایت آستان قدس رضوی و گزینش و دوره آموزشی توفیق و فرصت خادم یاری را پیدا کنند.

وی بیان کرد: طرح خادم یاران رضوی در بخش‌های فرهنگی، بهداشتی، آموزشی، درمانی و مذهبی و در هر عرصه فعالیتی دیگر به ارائه خدمات برای محرومان و مستضعفان در استان می‌پردازد.

صابری با بیان اینکه خدمت به ساحت نورانی امام هشتم شیعیان تنها محدود به حرم و بارگاه نیست خاطر‌نشان کرد: در این طرح با تشکیل کانون‌های خادم‌یاران رضوی در مناطق مختلف کشور، خادم‌یاران می‌توانند با شناسایی افراد محروم که به هر دلیل از زیارت امام هشتم باز مانده‌اند، با هماهنگی با آستان قدس رضوی نسبت به تشرف این افراد به مشهد مقدس با کمک خیرین نیز اقدام کنند.

وی گفت: یکی از برنامه‌های آستان قدس تشرف زیارت اولی‌ها بوده که دراین طرح افراد بالای ۴۰ سال سن که تا این زمان توفیق تشرف نداشته‌اند، می‌توانند تحت نظر آستان قدس زائر حضرت رضا‌(ع) شده و در این سفر معنوی نیز میهمان حضرت رضا خواهند بود.

سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان با اشاره به اهمیت موضوع وقف و نذورات گفت: سنت حسنه وقف یکی از کارها و اقدامات آستان قدس بوده و این مهم نیز دراستان کرمان در بین مردم به خوبی رایج شده است.

وی با اشاره به قدمت و پیشینه موقوفات در استان کرمان افزود: در شهرستان‌های کرمان، رفسنجان، سیرجان، جیرفت، راور موقوفات زیادی تحت نظر مدیریت املاک و موقوفات آستان قدس رضوی اداره می‌شوند.

صابری با اشاره به تعامل و همکاری با سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان و نمایندگی آستان قدس رضوی در تشرف زائران حرم رضوی با مشارکت ستاد اقامه نماز از طریق اعزام مبلغین و روحانیون با کاروان‌های زیارتی این همدلی و همگرایی در میان دستگاه‌های دولتی را موثر دانست و اظهار‌داشت: یکی از محورهای مهم خدمتی آستان قدس رضوی نیز ترویج فرهنگ وقف در جامعه است.

وی خاطر‌نشان کرد: در راستای اجرای مناسب نیات واقفین با تعامل و هماهنگی بین سازمانی از طریق اداره‌کل اوقاف و امورخیریه استان کرمان در جذب موقوفات و هدایت صحیح توانسته‌ایم عملکرد قابل توجهی داشته باشیم.

سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان از توزیع ارزاق بین خانواده‌های محروم با کمک کمیته امداد امام خمینی‌(ره) استان کرمان در ماه مبارک رمضان خبرداد و گفت: امیدواریم در بخش عمران و آبادانی نیز با هماهنگی بسیج سازندگی از طریق اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم بتوانیم خدمات‌رسانی لازم را داشته باشیم.

وی با اشاره به اعیاد دهه کرامت، افزود: عیادت از بیماران خاص و صعب‌العلاج، عیادت از ایتام سادات فقیر، راه‌اندازی دفاتر کانون‌های خادم‌یاران رضوی در مناطق مختلف و شروع محرومیت‌زدایی در مناطق محروم از کارهای مهمی است که هم زمان با گرامیداشت دهه کرامت در استان کرمان برگزار می‌شود.

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها