6
  • ۲۵ دی ۱۳۹۶
  • ۷:۵۵

رتبه اول اوقاف کرمان در کشور

مدیرکل اوقاف و امور خیریّه استان کرمان از رتبه اول اوقاف کرمان در کشور گفت و تاکید کرد: استان کرمان چند سال است که به صورت پیوسته در زمینه اوقاف در رتبه اول کشور قرار گرفته و در تلاش هستیم این رتبه استان را حفظ کنیم.
مدیرکل، مدیران، مسؤولان و جمعی از کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریّه استان کرمان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار و گفت‌ و گو کردند.
اوقاف هنوز به مرحله‌ای نرسیده است که برای اقتصاد کشور مفید باشد
حجت‌الاسلام محمد قاسمی‌زاده مدیرکل اوقاف و امور خیریّه استان کرمان نیز در این دیدار از وظایف اداره اوقاف گفت و اظهار داشت: اوقاف اگر چه اوقاف در چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته اما هنوز به مرحله‌ای نرسیده است که برای اقتصاد کشور مقرون به صرفه باشد.
وی افزود: سازمان اوقاف در تلاش است تا بتواند این موضوع را حل کرده و موقوفات را به سمتی ببرد که برای اقتصاد کشور مفید باشد.
حجت‌الاسلام قاسمی‌زاده عنوان کرد: در این سازمان ۱۸ اداره و دفتر نمایندگی وجود دارد که درآمد آن تنها در چند شهرستان بوده و در این زمینه مشکلات خاص خود را داریم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریّه استان با ابراز نارضایتی از کاهش پرسنل این سازمان، گفت: سازمان اوقاف می‌بایست حدود ۴ هزار نیرو داشته باشد اما از ۱۸۰ نیروی خود تنها ۱۶۰ نفر در کار خود باقی مانده‌اند.
وی از رتبه اول اوقاف کرمان در کشور گفت و تاکید کرد: استان کرمان چند سال است که به صورت پیوسته در زمینه اوقاف در رتبه اول کشور قرار گرفته و در تلاش هستیم این رتبه استان را حفظ کنیم.
وی با بیان اینکه حدود ۲ هزار مبلغ را با هزینه خود به بقاع متبرکه اعزام می‌کنیم گفت: در استان کرمان ۳ بیمارستان موقوفه داریم که نوریه، ارجمند و راضیه‌فیروز از جمله آن می‌باشند.
مردم را از قوانین وقف کردن آگاه کنید
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کرمان در این دیدار با بیان اینکه باب وقف در فقه ما باب بسیار مهمی است، اظهار کرد: وقف جریان بسیار مبارک و خیر‌خواهانه‌ای است که برای سال‌های متمادی در کشور ما ایجاد شده و همچنان نیز ادامه دارد.
وی افزود: وقف تنها چیزی است که اگر شخصی از دنیا هم رفت، باز هم می‌تواند از ثواب آن بهره ببرد، این همان باقیات‌الصالحات است و باب عملکرد و اعمال و رفتار در عالم اخری‌ برایش فرستاده می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: کسانی که در زمان حیات خود وقف می‌کنند، هم خودشان، هم ورثه و هم زمانه از آن سهم دارند.
وی از مشکلات در زمینه وقف گفت و ابراز داشت: برخی از روی ناآگاهی و برخی هم از روی سود‌جویی به اموال موقوفه تجاوز کردندکه یکی از معظلات در بخش وقف است، این موضوع از اول وجود داشته و هنوز هم ادامه دارد. حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی به رتبه اول کرمان در حوزه وقف اشاره کرد و گفت: اول شدن در هر زمینه‌ای بسیار سخت و مشکل است اما حفظ آن بسیار مشکل‌تر است، رقبا تلاش می‌کنند تا آن را از شما بگیرند، برای اول ماندن کار سختی در پیش دارید.
وی با بیان این موضوع که چرا مردم در وقف کردن توجیه نیستند، گفت: گاهی منع‌های قانونی وجود دارد و مردم از ان بی‌اطلاع هستند، آن را برای مردم شفاف‌سازی کنید تا مشکلات آینده کم‌تر شود.
در این دیدار همچنین مدیران و معاونین اداره اوقاف مجموعه تحت مدیریت خود را معرفی و مطالبی را بیان کردند.

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها