2
  • ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
  • ۹:۲۰

رویکرد مهم و اصلی ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) بُعد تبیینی زندگی امام است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: رویکرد مهم و اصلی ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) بعد تبیینی زندگی امام است.
مهدی صدفی در نشست خبری به مناسبت بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) افزود: پیشرفت های امروز کشور ایران مرهون و مدیون تلاش و رهنمودهای امام راحل است.
وی تاکید کرد: بزرگداشت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران جنبه اعتقادی و دینی دارد زیرا امام الگوی همه خوبی ها، مجاهدت ها و نیکی ها در جامعه بوده و است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان تصریح کرد: باید از سیره درخشان امام راحل (ره) در راستای ترویج خوبی ها و ارزشها در جامعه استفاده کنیم و زندگی امام را برای آیندگان و نسل جوان تببین کنیم تا به عنوان اسوه مورد استفاده جامعه قرار گیرد.
وی ادامه داد: ما هنوز نتوانسته ایم ویژگی ها و شاخص های ارزشمندی را که در زندگی امام خمینی (ره) بود درک کنیم و بشناسیم.
صدفی گفت: سالگرد ارتحال امام فرصت مناسبی است که بتوانیم به تببین سیره امام و اندیشه های ارزشمند و جاودانه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بپردازیم و از فرصت ماه مبارک رمضان بهره بگریم.
وی تاکید کرد: از فرصت شب های قدر نیز ضمن اینکه فرصت مناسبی برای توبه و مناجات با خداست می توان در راستای تبیین سیره امام راحل (ره) استفاده کرد.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تصریح کرد: ستاد بزرگداشت امام با حضور اقشار مختلف مردم و سازمان های مردم نهاد در شهرستان ها و بخش های استان کرمان تشکیل شده است.
وی گفت: زمان مشخص اجرای برنامه های آیین نکوداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) از ۱۲ تا ۱۶ خرداد مشخص شده است.
صدفی تاکید کرد: برنامه های پیش بینی شده ستاد ارتحال امام خمینی (ره) در هشت قالب از جمله برنامه های علمی، فرهنگی، هنری، نمایشگاهی و رسانه ای اجرا می شود.
وی گفت: رویکرد مهم و اصلی ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) بعد تبیینی زندگی امام است.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان تصریح کرد: رویکرد مهم ما شناخت و معرفت هر چه بیشتر و تبیین زندگی امام خمینی است.
وی گفت: امسال اعزام زائران به مرقد امام از استان هایی که فاصله زیاد با مرقد دارند به دلیل ماه رمضان انجام نمی شود اما مردم به صورت فردی می توانند شرکت کنند.
وی از برگزاری مراسم در قالب ویژه نامه، گرامیداشت، اجرای برنامه های سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در حسینیه، و تکایا و مساجد استان کرمان خبر داد.
صدفی گفت: مراسم محوری سالگرد امام خمینی (ره) در شهر کرمان عصر ۱۴ خرداد در مصلای امام علی (ع) شهر کرمان با سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری نماینده خبرگان رهبری همراه با مدیحه سرایی مجتبی رمضانی و برنامه های فرهنگی و تبلیغی برگزار می شود.
وی تاکید کرد: بهره گیری از سه روز مراسم جمع خوانی قرآن کریم در راستای آیین ارتحال امام انجام می شود.
وی از برگزاری دعای کمیل و ندبه و برگزاری مراسم قبل از خطبه های نماز جمعه و ویژه برنامه های کودکان و نوجوانان در اداره کل کانون پرورش فکری در آیین رحلت امام خمینی (ره) خبر داد.
وی گفت: سایر فعالیت های جانبی نیز شامل دعوت از اندیشمندان و سخنرانان و برگزاری ۸۰ سخنرانی برای مراسم توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه اجرا می شود.
صدفی تصریح کرد: ویژه برنامه های روحانیون در حوزه علمیه، غبار روبی قبور مطهر شهدا؛ نمایشگاه عکس کتاب و محصولات فرهنگی در مصلای امام علی (ع)، مسابقه فرهنگی وصیت نامه امام، نشست های علمی، فرهنگی و بصیریتی در مساجد و ویژه برنامه ای در دستگاه های اجرایی ۱۳ خرداد برگزار می شود.
وی از نمایش فیلم زندگی به سبک روح الله در پارک های شهر کرمان در ایام رحلت امام خمینی (ره) خبر داد و افزود: بهره گیری از فضای مجازی، چاپ بروشور ویژه نامه و خبرنامه و اختصاص ثواب محافل ختم قرآن در مساجد و منازل به روح امام به عنوان دیگر برنامه های سالگرد ارتحال امام نام برد.
وی با اشاره به واقعه ۱۵ خرداد اظهار کرد: با توجه به اینکه امام فرمودند من برای همیشه این روز را عزای عمومی اعلام می کنم در این روز نیز در امامزاده محمد و حرم شهدای گمنام نیز برنامه ای برگزار می شود.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: مراسم رحلت امام و ۱۵ خرداد نیز در بقاع متبرکه استان کرمان برگزار خواهد شد.
وی تاکید کرد: خبرگزاری ها، مطبوعات و اصحاب رسانه در ایام رحلت امام خمینی (ره) همچون سایر مراسم فعال هستند و در راستای بصیرت افزایی و آگاهی بخشی در این زمینه فعالیت می کنند.

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها