2
  • ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
  • ۱۳:۱۵

سه ساعت بی‌پرده و صریح استاندار کرمان با خبرنگاران سراسر استان

مهندس علیرضا رزم حسینی در نشست خبری ۳ ساعته و صمیمی با خبرنگاران سراسر استان با بیان اینکه رسانه ها همیشه در دولت تدبیر و امید با ما همراهی کرده اند، افزود: در استان کرمان چند سیاست را در دولت یازدهم دنبال کردیم و اعلام کردم خودمان را وقف استان می کنیم و هر چه در بضاعت داشتیم، تلاش کردیم این اتفاق بیفتد و نگاه عدالت گرایانه ای در سراسر استان داشته و در جنوب استان حضور بیشتری پیدا کنیم و این نگاه در این دولت نیز ادامه دارد و نگاه ما نگاه مدیریت دولتی نیست.
مهندس رزم حسینی با تاکید بر اینکه سیاست وحدت بر محور ولایت و توسعه را در دستور کار قرار دادیم که این سیاست انگیزه انقلاب اسلامی بوده و فضای سیاسی خوبی در استان به وجود آمد و رقابت های سیاسی سالم و انتخابات خوب و بدون هیچ دغدغه ای در استان برگزار شد، بیان کرد: در حوزه اقتصادی با طرح مثلث توسعه اقتصادی ارکان حکومت را دخیل کردیم که خوب بود اما می توانست بهتر باشد و دستگاه های اجرایی و نظارتی و نمایندگان همکاری خوبی با ما داشتند و ائمه جمعه همراهی خیلی خوبی داشتند و طرح مثلث توسعه کارنامه خوبی دارد.
استاندار کرمان گفت: الگوی اقتصاد مقاومتی جواب داده است و در سطح استان در حال اجراست و فضای کسب و کار استان بهبود پیدا کرد و شاخص های اقتصادی رشد یافته است.
وی افزود: طرح همیاران آب بسیار موفقیت آمیز بود و وزیر نیرو از مدافعان سرسخت این طرح است و همکاری نزدیکی با ایشان در وزارتخانه داریم و الزامات پایداری طرح را در استان کرمان به عنوان پایلوت دنبال می کنیم ضمن آنکه طرح نجات ویژه آسیب های اجتماعی در دفتر اجتماعی استانداری دنبال می شود.
مهندس رزم حسینی افزود: در راستای احیاء فرش کرمان ۱۶ کارگاه بافت راه اندازی شده و در مرمت آثار فرهنگی و تاریخی حرکت های خوبی صورت گرفته و در حال گسترش است و ورود گردشگران خارجی و داخلی به استان رشد خوبی داشته است.
نماینده عالی دولت در استان کرمان در ادامه در پاسخ به سوالات اصحاب رسانه درباره اشتغال بانوان بیان کرد: با ابلاغ رییس جمهور مبنی بر اشتغال ۳۰ درصدی بانوان به معاونت توسعه مدیریت تاکید کردیم این کار با دریافت مجوزها، انجام شود.
وی با اشاره به اینکه رسانه ها باید این مسائل را دنبال کنند، افزود: اتوبوس مطالبه گری را در استان کرمان راه انداخته ایم و رسانه ها با اطلاع رسانی و تبادل اطلاعات می توانند به مسائل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کمک کنند.
مهندس رزم حسینی گفت: چالش جدی در صنعت زغالسنگ در ایران و استان کرمان داریم و از ابتدا دولتی بود و در دولت اصلاحات به بخش غیردولتی واگذار شد و توفیقات خوبی داشت اما با عقب افتادگی تکنولوژی قیمت تمام شده زغال در ایران بالاتر از قیمت جهانی است.
وی تصریح کرد: علاوه بر این، مشکلاتی در زمینه حقوق کارکنان زغال به وجود آمد که در دولت یازدهم با همکاری نمایندگان پیگیری کردیم و اکنون اعلام می کنیم که هر کدام از شرکت های این حوزه آمادگی استفاده از صندوق توسعه ملی را داشته باشند، برای نوسازی ماشین آلات تسهیلات در اختیارشان قرار می گیرد.
استاندار کرمان در ادامه درباره اقدامات صورت گرفته در حوزه کشاورزی و آب استان بیان کرد: در زمینه اجرای سیستم آبیاری تحت فشار ۴۶ درصد، کشت گلخانه ای ۲۳ درصد و تغییر الگوی کشت ۱۲۳ درصد نسبت به آغاز فعالیت دولت یازدهم رشد داشته ایم.
وی افزود: در پس انداز آب حدود ۲۶۴ درصد رشد داشته ایم و با همکاری مردم و کشاورزان در زمینه خاموشی چاه های آب کشاورزی و عدم برداشت، در سه سال اجرای طرح همیاران آب بیش از ۸۵۰ میلیون مترمکعب صرفه جویی شده است.
مهندس رزم حسینی با اشاره به بیلان منفی ۹۳۰ میلیون مترمکعبی در استان بیان کرد: بنا به اعلام مدیران حوزه آب، ۷۲ میلیون مترمکعب بیلان منفی را بهبود بخشیده ایم.
وی درباره جذب معین های اقتصادی در استان کرمان بیان کرد: هر کس در چهارچوب نظام و به نفع نظام کار می کند، متعلق به نظام است. خواه از دولت یا بخش غیردولتی باشد و معین های اقتصادی استان کرمان در چهارچوب فعالیت نظام جمهوری اسلامی تلاش می کنند و آنچه برای ما مهم است، انجام اقدامات توسعه گرایانه در استان است.
استاندار کرمان اظهار کرد: مسئولیت اجتماعی معادن استان را در حوزه معین های اقتصادی دیدیم و فعالیت های خوبی در منابع طبیعی آغاز کرده اند.
وی افزود: تا امروز به هر جا سفر کرده ام، سفره پهن نکرده ایم و تلاش شده برای کسی مزاحمت ایجاد نشود.
مهندس رزم حسینی درباره وضعیت آب در استان تصریح کرد: متوسط بارندگی در استان کرمان از کشور پایین تر است که در گذشته با قنوات اداره می شد و در روند دهه های گذشته مشکلاتی در آب و کشاورزی به وجود آمده، در حال حاضر کارشناسان می گویند بهره‌وری هر مترمکعب آب در کشاورزی ۸۶۰ تومان و در صنعت ۸۶ هزار تومان است و راهبرد ما می گوید که باید به تدریج به سمت صنعتی کردن استان حرکت کنیم.
وی با تاکید بر لزوم احداث پتروشیمی در استان کرمان عنوان کرد: قرارداد شرکت پتروشیمی فجر کرمان بسته شده است و اکنون به دنبال فاینانس است که این روند طولانی است، شایان ذکر است که کارشناسان توسعه معتقد هستند در استان هایی مانند کرمان و یزد باید به سمت صنعتی شدن پیش بروند.
استاندار کرمان بیان کرد: برای اینکه بخواهیم اشتغال ایجاد کنیم، انتقال آب اقتصادی است و این پروژه ها مطالعه شده است.
وی با اشاره به طرح برخی مطالب و بحث ها و اینکه ما سند داریم، بیان کرد: نمی خواهیم التهاب ایجاد کرده و مردم را نگران کنیم، می خواهیم فرصت را از دست ندهیم.
مهندس رزم حسینی با تاکید بر مطالبه گری رسانه ها و لزوم شفافیت گفت: وقتی مردم اطلاعات دقیق داشته و مشکلات را بدانند، دیگر معترضی در کف خیابان نخواهد بود.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: ۴۱ درصد بودجه استان مربوط به جنوب استان است و این براساس شاخص های محرومیت، جمعیت و … است و عدالت خوبی در بحث بودجه در استان وجود دارد.
نماینده عالی دولت در استان کرمان گفت: هر مدیری حتما سلیقه سیاسی دارد و سیاسی بودن خوب است اما نباید سیاسی کاری کرد و زمانی که فردی مسوولیتی می پذیرد نباید سیاسی کار بکند.
مهندس رزم حسینی در ادامه درباره وضعیت ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان بیان کرد: در دولت یازدهم حوزه صنعت و معدن در جنوب خیلی خوب کار کرد و برای نخستین بار سال آینده ذوب مس را با ۸ هزار تن ظرفیت در جنوب افتتاح خواهیم کرد.
وی اظهار کرد: آقای اسکندری نسب هم زحمات زیادی در این اداره در جنوب کشیده اند و تلاش می کنیم مدیر باکفایتی ادامه کار ایشان را در جنوب به عهده بگیرند.
استاندار کرمان درباره گلایه برخی سیاسیون در انتصابات گفت: ما دولت اعتدالی و نماینده آقای روحانی در کرمان هستیم، کارنامه دولت تدبیر و امید در حوزه انتصابات کاملا شفاف است.
وی افزود: درد اصلاح طلبان این بود که دولت قبل اتوبوسی آمد، پس نباید ما نیز اینگونه حرکت کنیم. ما دولت تدبیر و امید هستیم و اگر بخواهیم همه مدیران را تغییر بدهیم، می شویم همان دولت.
مهندس رزم حسینی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید فضای استان باز شد و جلسات مختلف فرهنگی، سیاسی و … در دانشگاه ها برگزار شد و هیچ جلسه ای را لغو نکردیم، بیان کرد: یکسری انتظارات سیاسی در انتصابات وجود دارد اما نباید سیاسی کاری کرد، با این کار استان و کشور ضرر می کند. مردم کارنامه و کار می خواهند.
استاندار کرمان با تاکید بر اینکه ما خدمتگزار کرمان هستیم و همه را به یک چشم می بینیم و نمی خواهیم بحث های سیاسی را مطرح کنیم، تصریح کرد: ما امتیاز ویژه ای در استان به کسی نداده ایم و در زمینه فعالیت های معین های اقتصادی، پشتیبانی و تسهیل روند کار و مجوزها را انجام می دهیم.
نماینده عالی دولت در استان کرمان با اشاره به فعالیت معین های اقتصادی و اینکه ۴۵ هزار نفر در استان عضو صندوق های خرد روستایی هستند، اظهار کرد: اولین نشست هماهنگی آغاز فعالیت بانک رسالت و شرکت فولاد به عنوان معین های اقتصادی در فاریاب و دوساری در ابتدای سال آینده برگزار می شود. وی درباره اشغال فرصت های شغلی توسط افاغنه در استان، گفت: طرح ساماندهی افاغنه به وزارت کشور ارسال و در حال طی کردن مسیر اداری است و در مجموع، بحث ملی است و باید تصمیمات در مرکز کشور گرفته شود.

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها