ContentImages_87659
  • ۱۵ مرداد ۱۳۹۷
  • ۷:۳۱

شرکت فکور صنعت، ضمن اشتغال زایی، امید را در دل جوانان ایجاد کرده است

 

 

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: شرکت فکور صنعت با اجرای این پروژه در اوضاع اقتصادی کنونی کشور، توانسته است ضمن اشتغال زایی در منطقه، امید را در دل جوانان ایجاد کند.
آقای محمد شریعتمداری در آیین افتتاح اولین کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن هماتیتی کشور در زرند گفت: افتتاح اولین کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن هماتیتی از باطله های کم عیار با ظرفیت ۶۰۰ هزار تنی سالیانه در شهرستان زرند، افتخاری برای استان ‌کرمان و کشور در زمینه تکمیل زنجیره صنایع فولادی، ایجاد اشتغال و ارزش افزوده
است.
وی با اشاره به نقش مجموعه فکور صنعت در افزایش ۳۶ میلیون تنی تولیدات سنگ آهن  کشور، اظهار داشت: کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن هماتیتی کم عیار زرند مایه مباهات و افتخار استان کرمان و کشور در تکمیل زنجیره سنگ آهن و فولاد کشور است به نحوی که می توانیم از مواد کم عیار موجود در راستای تولید، ایجاد ارزش افزوده و اشتغال بهره گیری کنیم.
آقای شریعتمداری گفت: استان کرمان نه تنها در حوزه صنایع و معادن، بلکه در سایر حوزه های کشاورزی، فرهنگی، اجتماعی رنگین کمانی از مزیت ها را دار است که مایه فخر و مباهات کشور شده است.
وی با اشاره به ظرفیت های بالقوه و بالفعل شهرستان زرند افزود: در بازدید از کارخانه واگن سازی زرند، با مجموعه ای بزرگ آشنا شدیم که قرارداهای داخلی برای تولیدات واگن باری و مسافری دارد و قراردادهای بین المللی نیز برای انجام کار دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت  ضمن ابراز خوشحالی از افتتاح کارخانه تولید سنگ آهن هماتیتی زرند خاطر نشان کرد: در حال تدوین برنامه چهار ساله ای تحت عنوان نقشه راه و سند جامع توسعه معادن کشور با بهره گیری از نظرات همه متخصصان کشور هستیم که به کمک آن از سعی و خطا در توسعه فعالیت های معدنی کشور مصون خواهیم شد.
وی گفت: توجه به بخش اکتشاف یکی از برنامه های ما در دولت تدبیر و امید بوده است که باعث شده است ما بتوانیم هم در سطح و هم در عمق، به اندازه تمامی دوران گذشته در این حوزه پیشرفت داشته باشیم.
آقای شریعتمداری افزود: آنومالی شناسایی شده در استان یزد حکایت از وجود ذخایر عظیم سنگ آهن در اعماق را دارد که معادل کل سنگ آهن موجود کشور است و آینده صنعت فولاد ایران را تنظیم خواهد کرد.
وزیر صنعت، معدن، تجارت گفت: اکتشاف تکمیلی نیز یکی دیگر از
برنامه هایی است که منجر به ایجاد صنایع تکمیلی و اشتغال بیشتر خواهد شد و طبق محورهای سند تدوینی جامع توسعه فعالیت های معدنی کشور، مجموعه ایمیدرو مأموریت دارد فعالیت ها و اقدامات لازم در این حوزه را انجام دهد.
وی افزود: استفاده از ذخایر معدنی کوچک و توسعه صنایع کوچک نیز می تواند به توسعه فعالیت های معدنی کشور و ایجاد اشتغال در این حوزه کمک کند.
آقای شریعتمداری اظهار داشت: توجه به مسائل زیست محیطی نیز یکی از مواردی است که در بحث استفاده از منابع آبی مورد توجه قرار داده ایم و خوشبختانه کارخانه تولید سنگ آهن هماتیتی زرند با اجرای طرح آبگیری باطله ها، به صرفه جویی سالیانه ۵۰۰ هزار لیتری آب کمک خواهد کرد.
بنا به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، هم اکنون با افتتاح این کارخانه ۷۰۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد که با انجام طرح های تکمیلی، آمار اشتغال زایی ۱۰۰۰ نفری را در مجموعه خواهیم داشت.
مدیر عامل شرکت فکور صنعت مجری احداث کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن هماتیتی از باطله های کم عیار، نیز گفت: تمامی مراحل طراحی و ساخت این کارخانه به دست جوانان متخصص این کشور انجام شده است و تولیدات این کارخانه صرفا در کارخانجات گندله سازی کشور مصرف خواهد شد.
مهندس شیخ زاده افزود: احداث این کارخانه برای اولین بار در کشور باعث شده است تا بتوانیم از باطله های کم عیار به روش هماتیتی، کنسانتره سنگ آهن تولید کنیم.
وی در مورد مزیت های اجرای این طرح اظهار داشت: تکنولوژی برتر این کارخانه که می تواند feo های کم عیار را جذب کند و از دفع
آن ها جلوگیری کند و نیز اشتغال ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم از مهمترین مزیت های اجرای این پروژه است
آقای شیخ زاده گفت: کاهش ۷۰ درصدی مصرف آب بخش صنعت با آب گیری باطله ها و همچنین کنترل اینترنتی و آنلاین این کارخانه که برای اولین بار در مجموعه های تولیدی سنگ آهن خواهد بود؛ این مجموعه را متمایز از بقیه کارخانه ها در کشور خواهد کرد.

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها