index
  • ۰۳ مرداد ۱۳۹۷
  • ۷:۲۸

عملکرد بنیاد توسعه وعمران موقوفات کرمان، شایسته تقدیر است

مدیرعامل بنیاد توسعه و عمران موقوفات کشور گفت: عملکرد مدیریت این مجموعه در کرمان از جهت تلاش در عمرانی و آبادانی موقوفات، شایسته تقدیر است.
طی مراسمی با حضور آقای عباسعلی جعفری مدیر عامل بنیاد توسعه و عمران موقوفات کشور ،آئین تکریم و معارفه سرپرست جدید بنیاد توسعه وعمران موقوفات کرمان برگزارشد.
مدیر عامل بنیاد توسعه موقوفات کشور در این مراسم که با حضور مدیر کل اوقاف کرمان برگزارشد ضمن تبریک انتصاب
حجت الاسلام تدینی به سمت مدیریت جدید اوقاف استان گفت: طبق تدابیر نماینده ولی فقیه و ریاست محترم سازمان اوقاف سیاست های جدید درراستای چابک سازی بنیاد به سمت تخصصی شدن مسئولیت ها انجام شده است.
وی با بیان اینکه تغییرات مدیریتی که در زیر مجموعه بنیاد کشور در حال تغییر می باشد بر اساس تفویض اختیار به برخی از استانها و سطح بندی پروژه ها ی عمرانی می باشد.
آقای جعفری با توضیح اینکه بنیاد به صورت مستقیم مسئول احیاء موقوفات نیست بلکه مسئول احیاء موقوفات مجموعه سازمانی ادارات کل است افزود: بنیاد یک بنگاه اقتصادی سود آوری است که با احیاء برخی از موقوفات به اوقاف و مجموعه موقوفات کشور کمک می کند.
مدیر عامل بنیاد موقوفات کشور افزود: برخی از استانهای کشور از بعد فعالیت عمرانی به دلیل تعهد زیاد ساختمانی که دارند از ایجاد پروژه عمرانی توسط بنیاد منع شده اند.
وی عملکرد مدیریت این مجموعه در کرمان را از جهت تلاش در عمرانی و آبادانی موقوفات را شایسته تقدیر دانست و گفت: طی اقدامات چندین سال گذشته در بعد کشاورزی بخصوص احیاء باغات پسته، ساخت تالار احسان، مرمت باغ فتح اباد و خانه حاج اقا علی و پروژه ابگرم اقدامات مهمی در استان انجام شده است.
آقای جعفری انضباط مالی وسلامت کاری را از جمله موضوعات اساسی و اصلی کار دربنیاد عنوان کرد و گفت: اشرافیت و نظارت با مرکز ، کار بابرنامه و دارای توجیه اقتصادی و مصوب ،برنامه ریزی ،زمانبندی دقیق و تعیین سود و زیان پروژه های عمرانی از جمله نکات اصلی در تعریف یک پروژه اقتصادی و انتظاراین مجموعه از مدیران خود می باشد.
ظرفیت بالای سرمایه گذاری در موقوفات کرمان فراهم است
مدیر کل اوقاف کرمان با اشاره به اینکه موقوفات این استان دارای ظرفیت های فراوانی برای سرمایه گذاری هستند، گفت: قریب به ۵۰۰ ملک مخروبه در استان داریم که هرکدام استعداد یک ظرفیت سرمایه گذاری و ایجاد پروژه اقتصادی را دارند.
حجت الاسلام اسماعیل تدینی مدیر کل اوقاف و امور خیریه کرمان،ضمن تبریک دهه کرامت گفت: یکی از کارکردهای مهم وقف، پشتوانه اقتصادی دین می باشد.
وی افزود: موقوفات زیادی در سالهای متمادی با نیت ترویج دین و برنامه های مذهبی وقف شده اند اما امروز به دلیل عدم توجه چیزی جزء املاک مخروبه از آنها برجای نمانده است.
حجت الاسلام تدینی تصریح کرد: روایت داریم در وقف باید به گونه ای عمل شود که اگر واقف زنده شد نتواند ملکش را تشخیص دهدو از همین منظر مسئله احیاء ورونق دادن موقوفات یک اصل مهم در زنده کردن نام واقف و اجرای نیت وقف می باشد .
مدیر کل اوقاف استان ادامه داد: باید نگاه اقتصادی در حوزه موقوفات به جایی برسد که هیچ ملکی بلا استفاده نباشد و بتواند ضمن خدمت به جامعه تولید ثروت و شغل کند.
وی در همین راستا به مخروبه بودن بیش از ۵۰۰ ملک با قابلیت تجاری در کرمان اشاره کرد و گفت: هر کدام از این املاک موقوفه به تنهایی استعداد یک ظرفیت سرمایه گذاری و ایجاد پروژه اقتصادی را دارند.
مدیر کل اوقاف استان ضمن قدر دانی از زحمات مدیریت قبلی بنیاد توسعه کرمان به جهت ساخت پروژه های مهم اقتصادی در موقوفات این استان تصریح کرد: اوقاف به عنوان متولی وظیفه دارد از هر گونه ضربه و خسارات به املاک موقوفه جلوگیری کند.
وی گفت: در راستای رویکرد اقدامات سازمانی مهم اوقاف این اداره کل با تشکیل دو قرارگاه فرهنگی و قرارگاه اقتصادی فعال در استان برنامه های خود را مدیریت و اجرا می کند .
در این مراسم آقای ابراهیم نوروزی به عنوان سرپرست جدید بنیاد توسعه موقوفات استان معرفی واز خدمات آقای غلامرضا سرایداری قدردانی و تجلیل شد .

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها