24673
  • ۱۹ تیر ۱۳۹۶
  • ۶:۳۵

عکس های بی کیفیت و نارضایتی متقاضیان کارت هوشمند ملی

روزنامه واقعه  – مقاله روز دوشنبه  19 تیرماه 96
به قلم محمد صادق طاهری
….
طرح صدور کارت هوشمند ملی، یکی از طرح های ملی است که با هزینه ای سنگین در حال انجام است، 40 میلیون ایرانی باید 31 هزار تومان پرداخت کنند تا این کارت برایشان صادر شود، ضمن آنکه دو سه بار باید به دفاتر پستی و دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند. کاری سنگین که واقعا عنوان طرح ملی، برایش کم است.

….

طرح صدور کارت هوشمند ملی، یکی از طرح های ملی است که با هزینه ای سنگین در حال انجام است، ۴۰ میلیون ایرانی باید ۳۱ هزار تومان پرداخت کنند تا این کارت برایشان صادر شود، ضمن آنکه دو سه بار باید به دفاتر پستی و دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند. کاری سنگین که واقعا عنوان طرح ملی، برایش کم است.
با این وجود حاصل کار، چیزی است که شک نکنید تمام ۴۰ میلیون ایرانی از آن رضایت ندارند. منظورمان فرم و شکل کارت و سامانه ای است که عکس متقاضی را تهیه و روی کارت چاپ می کند.
یک کارت رنگ و رو رفته با عکسی کم کیفیت و گاهاً با فرمت تصویری فشرده یا کشیده شده که به شدت کار را نازیبا می کند.
شما از هر کس که کارت هوشمند گرفته سئوال کنید ببینید آیا از عکس خود رضایت دارد یا نه… ما این را سئوال کردیم و با کمال تعجب متوجه شدیم، صددرصد متقاضیان ناراضی هستند. ضمن آنکه بسیاری از آنان با مراجعه مجدد خواستار تعویض عکس خود شده اند. آن هم با هزینه و مرارت مضاعف. براستی چرا نباید یک کارت هوشمند زیبا و شایسته، با تصاویری خوب تهیه و ارائه شود.خواهش می کنیم این حرف را جدی بگیرید و با یک رصد کلی به واقعیت های بیشتری برسید.
لازم به ذکر است در بسیاری از استانها اتحادیه صنف عکاسان، فيلمبرداران و فروشندگان لوازم عكاسي با دیدگاه انتقادی وارد ماجرا شده و اعلام کرده اند اداره ثبت احوال به جای استفاده از عکاسانی که در بدترین وضعیت اقتصادی، مشغول کار هستند صرفاً خودشان دوربینی را کار گذاشته اند و تصویربرداری از مردم را به شکل غیرحرفه ای انجام می دهند.با این توضیح که طبق ماده ۹۱ قانون نظام صنفي، ارائه هرگونه خدمات صنفي نيازمند صدور مجوز از سوي اتحاديه مربوطه مي باشد و ارگان هايي همچون اداره كل ثبت احوال فارس و همچنين دفاتر پيشخوان دولت با زيرپا گذاشتن قانون نظام صنفي، خدمات عكاسي را انحصاري كردند و مردم را مجبور مي كنند در دفاتر پيشخوان دولت عكس بگيرند و فقط همان عكس را براي صدور كارت ملي هوشمند قبول دارند و حتي افرادي كه با خود CD عكس همراه دارند را نيز مجبور به پرداخت هزينه عكاسي و گرفتن عكس در همان محل مي كنند.
مسئولین اتحایده معتقدند: عمده عكاسان مستقر در اين واحدها، فاقد تخصص لازم و تجهيزات موردنياز هستند و به همين دليل، عكس هاي بي كيفيت تحويل مردم مي دهند و مردم را ناراضي و شاكي كرده اند.
محمدصادق طاهری
رئیس هیات مدیره کانون روزنامه نگاران استان کرمان

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها