• ۲۰ خرداد ۱۳۹۵
  • ۸:۰۴
با حضور معاونین سازمان استاندارد کشور صورت گرفت

معرفی مدیر کل جدید اداره کل استاندارد کرمان

علی بیگ زاده به عنوان مدیر کل جدید اداره کل استاندارد معرفی شد.

استاندار کرمان گفت:با انتخاب استان کرمان به عنوان سومین استان پایلوت اقتصاد مقاومتی، شاهد بروز اتفاقات خوبی در استان کرمان با اتکا به اقتصاد و ظرفیت استانی با استفاده از توان بخش غیردولتی هستیم.
علیرضا رزم حسینی در دیدار معاونین سازمان استاندارد کشور با تاکید براینکه بحث استاندارد در کشور جای کار بسیاری دارد، افزود: سازمان استاندارد علاوه بر کنترل کالاهای صنعتی باید بر مواد غذایی که امروز قاچاق می شود، کنترل های لازم را انجام دهد.
وی با قدردانی از زحمات بی شائبه شرافت مدیرکل سابق استاندارد استان کرمان، یادآور شد: سازمان استاندارد استان کرمان کمترین شکایات را به خود اختصاص داده بود و این نشان از عملکرد سازمان و درایت مدیر مجموعه بوده است.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه سازمان استاندارد کشور هر مقدار که بتواند سازمان فوق را از لحاظ بودجه تقویت نماید، استان نیز به موازات آن اقدام خواهد کرد، گفت: با انتخاب استان کرمان به عنوان سومین استان پایلوت اقتصاد مقاومتی، شاهد بروز اتفاقات خوبی در استان کرمان با اتکا به اقتصاد و ظرفیت استانی با استفاده از توان بخش غیردولتی هستیم.
رزم حسینی به شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج اشاره و خاطر نشان کرد: بخش غیردولتی باید مدیریت توسعه ای کشور را به عهده بگیرند و در این راستا سبک مدیریت جدیدی در استان اجرا خواهد شد لذا استان به ۸ زون اقتصادی تقسیم شده و از ثروت های بخش غیردولتی برای توسعه استان استفاده خواهد کرد.
وی با تاکید براینکه نمی توان از فرمانداران و مدیران با حقوق دولتی توقع تحقق اقتصاد مقاومتی داشت، گفت: وزیر کشور به عنوان مسئول سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی، اختیاراتی را دریافت نموده که با تفویض آن اختیارات به استان ها می توان شاهد تحرکی در اقتصاد کشور بود.
در این دیدار معاون تدوین و ترویج استاندارد کشور با اشاره به اینکه استان کرمان در نگاه سازمان استاندارد کشور، استان کرمان از جایگاه ویژه ای برخوردار استف افزود: استان کرمان از لحاظ صنعتی، صادرات و کشاورزی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
علی اباذری با اشاره به وظایف ذاتی سازمان ملی استاندارد ایران گفت: پیشرفت هر چه بیشتر در حوزه تدوین استاندارد نیازمند مشارکت هر چه بیشتر فعالان صنعت در استانها است .
وی به رویکردهای سازمان استاندارد کشور اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به انتظارات رئیس جمهور برنامه هایی داریم تا از مشارکت مردم استفاده بیشتری کنیم و در نهادینه سازی فرهنگ استاندارد حرکت جدی انجام خواهیم داد لذا در نظر داریم تا نظام جامع استانداردسازی در کشور مستقر شود که در این صورت موازی کاری ها را به حداقل برسانیم.
معاون تدوین و ترویج استاندارد کشور یادآور شد: تمرکز بر بند ۲۴ سیاست های اقتصاد مقاومتی که پوشش استاندارد را برای همه محصولات داخلی مورد تاکید قرار گرفته است از برنامه های این سازمان است و در سایر حوزه ها در واگذاری تصدی ها به بخش خصوصی جدی هستیم و قانون در این زمینه نیز در مجلس در حال اصلاح شدن است تا برای استفاده بیشتر از بخش خصوصی بسترها را فراهم کنیم.
فریدون بلغاری مدیرکل هماهنگی امور استانهای سازمان ملی استاندارد، علی اباذری معاون تدوین و ترویج استاندارد کشور به اتفاق مدیران سابق و جدید سازمان استاندارد استان کرمان با استاندار کرمان دیدار و گفتگو نمودند.
در پایان این نشست از زحمات محمدرضا شرافت مدیر کل سابق این اداره کل تجلیل و علی بیگ زاده به عنوان مدیر کل جدید اداره کل استاندارد معرفی شد.
علی بیگ زاده با میزان تحصیلات دکتری در رشته مدیریت، از یادگاران هشت سال دوران دفاع مقدس، جانباز و از خانواده معظم شهدا (برادر شهید رضا بیگ زاده) می باشد.
وی سابقه مدیریتی درخشانی همچون مدیرکل طرح و برنامه دانشگاه سیستان و بلوچستان، معاون اداری و مالی دانشگاه بین المللی کیش، رئیس مدیریت دولتی جنوب شرق ایران (سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان)، مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری کرمان، قائم مقام سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان و مدیرکل حوزه استاندار کرمان را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.
لازم به ذکر است که محمدرضا شرافت ۱۲ سال مدیرکل سازمان استاندارد استان کرمان را بر عهده داشته که امروز پس از ۳۰ سال خدمت صادقانه طی آئینی به بازنشستگی نائل شد.

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها