1397041609114677714668954
  • ۱۷ تیر ۱۳۹۷
  • ۸:۲۶

میزان خاموشی برق باید در کشور متوازن شود

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به اینکه خاموشی برق باید در کشور متوازن شود افزود: خاموشی‌ها از قبل اعلام خواهد شد و تقاضا داریم ساعات پیک مصرف کنترل شود تا شاهد خاموشی‌های بیشتر نباشیم.
دکتر حسین امیری‌خامکانی در نشست هم‌اندیشی مجمع نمایندگان استان با شورای اسلامی استان کرمان که در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد با بیان اینکه در استان کرمان توسعه متوازن را پیگیری می‌کنیم و خط قرمز همه نمایندگان است اظهارداشت: از اینکه شوراهای اسلامی جایگاه خود را پیدا کردند خوشحال هستیم و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا کارها با وجود اعضای شوراها پیگیری شود.
وی با اشاره به اینکه ارتباط با شوراهای اسلامی را حفظ می‌کنیم افزود: در بحث آب در استان مشکلات زیادی وجود دارد و با بحران روبه‌رو هستیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه در شمال استان کرمان وضعیت بدتری وجود دارد و باید از ذخایر آبی خود کاملا محافظت کنیم گفت: از بهمن ماه سال گذشته مجمع نمایندگان مشکل آب استان در سال جاری را پیگیری کرده و در مکاتبات مختلف هشدارهای لازم را داده است.
وی با اشاره به اینکه جلسه ستاد مدیریت بحران کشور با موضوع کرمان تشکیل شده است تصریح کرد: دولت ۹۰۰ میلیارد تومان برای آبرسانی روستایی گذاشته است که سهم استان کرمان نیز اعلام می‌شود.
دکتر امیری با بیان اینکه متضرر شدن کشاورزان در پی خشکسالی‌های اخیر پیگیری می‌شود بیان کرد: در مورد برق هم ظرفیت تولید برق کشور ۷۵۰ هزار مگاوات است که باید با مدیریت مصرف شود.
وی با اشاره به اینکه خاموشی برق باید در کشور متوازن شود افزود: خاموشی‌ها از قبل اعلام خواهد شد و تقاضا داریم ساعات پیک مصرف کنترل شود تا شاهد خاموشی‌های بیشتر نباشیم.
نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث باروری ابرها در کشور پیگیری شده گفت: کارشناسان معتقد بودند که این مسئله اثر آنچنانی ندارد و البته در بحث سرقت ابرها، این مسئله واقعیت ندارد.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه آب خلیج فارس پایان سال آینده به سیرجان و شهربابک می‌رسد گفت: پروژه انتقال آب با جدیت در حال پیگیری است و نگرانی از این بابت وجود ندارد.
آقای شهباز حسن‌پور با بیان اینکه مطالبه‌گری حق مردم و حق شوراهای اسلامی است اظهارداشت: شوراها باید قدردان رای اعتماد مردم باشند و کارنامه خود را بعد از یک‌ سال ارزیابی کنند.
وی با اشاره به اینکه فرصت‌های بسیار ارزشمندی در استان است افزود: وام‌های با بهره ۶ درصد در استان برای اشتغالزایی وجود دارد که باید از این فرصت بهره گرفت و وعده‌های الکی به مردم نباید داد.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آب خلیج فارس پایان سال آینده به سیرجان و شهربابک می‌رسد گفت: پروژه انتقال آب با جدیت در حال پیگیری است و نگرانی از این بابت وجود ندارد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس نیز گفت: مبارزه ما تنها در عرصه قاچاق کالا و ارز با مغازه‌داران جزئی است در حالی که دولت به‌طوری جدی با ریشه‌های اصلی این معضل و دانه درشت‌ها باید برخورد کند.
دکتر محمدمهدی زاهدی با بیان اینکه سالانه بیش از ۲۰ میلیارد دلار کشفیات قاچاق کالا در سطح کشور داریم اظهار داشت: این در حالی است که دولت میزان کشفیات قاچاق کالای کشور را ۱۲ میلیارد دلار اعلام کرده است.
وی با بیان اینکه استان کرمان متاسفانه به واسطه موقعیت جغرافیایی یکی از استان‌های ترانزیت قاچاق کالای کشور است، افزود: باید حداقل ۳۰ درصد کشفیات کالاهای قاچاق کشور را به محل کشف این کالاها اختصاص دهند که اینگونه نیست.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه با عوامل اصلی قاچاق کالا و ارز مبارزه نمی‌کنیم، گفت: مبارزه ما تنها با مغازه‌داران جزئی است؛ این نوع برخورد اشتباه است و سبب می‌شود تا مردم نسبت به نظام بدبین شده و هیچ امتیازی هم نخواهد داشت.
دکتر زاهدی با بیان اینکه باید با دانه درشت‌های قاچاق کالا و ارز مبارزه جدی کنیم، گفت: اگر دولت به‌طوری جدی با ریشه‌های اصلی این معضل برخورد کند، قاچاقیان جزء خودبه‌خود حذف می‌شوند.
آقای احمد انارکی‌محمدی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با بیان اینکه بحث ارزش افزوده در صحن کمیسیون اقتصادی در حال پیگیری است اظهارداشت: هنوز به توزیع آن نرسیدیم و وقت برای دریافت و لحاظ پیشنهادات هست.
وی با اشاره به اینکه تخصیص بودجه‌ای که به شهرداری‌ها داده می‌شود انتظار می‌رود که پول آن برسد وگرنه فایده‌ای ندارد گفت: افزایش مشارکت شهروندان یکی از الزامات توسعه است و با وجود شوراهای اسلامی این امر محقق می‌شود.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۹۰ درصد خشکسالی‌های اخیر استان کرمان تاثیر خود را در رفسنجان گذاشته است افزود: حدود ۷۵ درصد مردم رفسنجان و انار ورشکسته هستند.
آقای علی اسدی نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از اصول قانون اساسی ایجاد شوراهای اسلامی است اظهارداشت: شوراهای اسلامی شهر و روستا مسیر تکامل خود را طی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه توقع ما از شوراها این است که مشکلات را منتقل کنند گفت: از شوراها انتظار داریم تا در کنار بیان مشکلات، پیشنهادات و راه حل‌های مناسب برای رفع آنها را نیز ارائه کنند.
نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت آب امروز بسیار ضروری است تصریح کرد: در بخش کشاورزی باید از کشت محصولات آب‌بر به جدیت جلوگیری کرد.
وی با اشاره به اینکه باید درآمد پایدار برای شهرداری‌ها تعریف شود گفت: انتظار می‌رود شوراها در این موضوع همکاری و نظارت بر کار شهرداری‌ها داشته باشند.

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها