3
  • ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۸:۱۶

پانزدهمین همایش علمی پژوهشی و دومین« استارت آپ ویک اِند» توزیع نیروی برق

پانزدهمین همایش علمی پژوهشی و دومین استار ت آپ ویکند توزیع نیروی برق به همت شرکت توزیع نیروی برق شمال استان با محوریت مدیریت سیستم های سرمایشی با حضور آقای احمد یزدی معاون مدیریت مصرف برق توانیر و مهندس شهبا مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان و دکتر ترک زاده مسئول پارک فناوری استان کرمان و صاحبان ایده، کارآفرینان، مربیان و مشاوران کسب و کار و سرمایه گذاران برگزار شد .
مهندس شهبا مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان در آغاز ضمن ابراز خرسندی در برگزاری این همایش اظهار داشت : کسانی که در حوزه آب و برق فعالیت می کنند و این دو کالا را به دست مصرف کننده می رسانند در جایگاه مهمی فعالیت می کنند و اگر اختلالی در تامین این دو بوجود آید ،چه بسا در حوزه های اقتصادی و اجتماعی . مشکلات جبران ناپذیری ایجاد شود پس موقیعت خود را قدر بدانید و سعی کنید در مسئولیتی که بدست تان سپرده شده منشا خدمات خیر و کاری ماندگار و اثر گذار باشید .
وی تاکید کرد: متاسفانه در تابستان حدود ۲۰ هزار مگا وات بار سرمایشی به مصرف برق افزوده می شود و در دستگاههای دولتی نیز رقمی در حدود ۴ هزار مگا وات صرف روشنایی و بار سرمایشی می شود که رقم قابل ملاحظه ای است و باید مشترکین خانگی و دستگاههای دولتی با مدیریت مصرف در کاهش مصرف برق بکوشند .
وی تلاش صاحبان ایده را در راستای ارائه ایده در حوزه مدیریت سیستم سرمایشی ستود و افزود: شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان همواره از ایده های شرکت های دانش بنیان در افزایش بهره وری و کارایی و مدیریت مصرف استقبال می کند .
آقای علیرضا احمد یزدی معاون مدیریت مصرف برق توانیر در این همایش بیان داشت : امیدواریم با ارائه ایده های نو و صرفه جویی در مصرف برق حدود ۶۰ درصد از بار سرمایشی را مدیریت کنیم.
وی تاکید کرد: شرکت توزیع برق کرمان اولین شرکت فعال در حوزه استارت اپ ها است و باید از تجاربش در سطح ملی استفاده کنیم.
وی بیان کرد: پیش بینی می شود که نیاز مصرف برق در تابستان سال جاری به ۶۰ هزار مگاوات برسد که بیش از ۲۲ هزار مگاوات آن بار سرمایشی است.
معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر تصریح کرد: بار سرمایشی کشور چیزی معادل ظرفیت ۲۵ نیروگاه اتمی بوشهر است و معادل چند کشور همسایه بار سرمایشی داریم.
وی با اشاره به کمبود بارش در کشور افزود: حدود چهار هزار مگاوات بر اثر کمبود بارش ها در کشور کاهش تولید برق داریم امیدواریم با کمک صاحبان ایده و کمک مشترکین در مصرف بهینه برق گام برداریم .

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها