1
  • ۱۰ دی ۱۳۹۶
  • ۸:۰۶

پیگیری برای راه اندازی بیمارستان های صحرایی در استان

استاندار کرمان از پیگیری برای راه اندازی بیمارستان های صحرایی در شرایط بحرانی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی در استان کرمان در حال ساخت است.
علیرضا رزم حسینی در آئین بهره برداری از پیشرفته ترین دستگاه ام.آر.آی جنوب شرق کشور در بیمارستان فاطمه الزهرا(س) کرمان با تاکید براینکه از ابتدای دولت تدبیر و امید در استان کرمان به دنبال افزایش ضریب تخت های بیمارستانی بوده ایم، افزود: سرانه تخت های بیمارستانی نسبت به بیماران در استان کرمان از کشور پایین است.
وی از کمبود ۵۰۰۰ تخت بیمارستانی در استان کرمان خبر داد و یادآورشد: در حال حاضر ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی در استان کرمان در حال ساخت است که انتظار می رود سپاه ثارالله به مجموعه بیمارستان فاطمه الزهرا(س) اکتفا نکند بلکه در افزایش تخت‌های بیمارستانی به استان کرمان نیز کمک کند.
استاندار کرمان از آمادگی مدیریت استان و مجمع نمایندگان برای کمک به سپاه ثارالله برای تامین مالی فاز جدید بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س)کرمان با ۳۰۰ تخت بیمارستانی خبر داد و خاطرنشان کرد: برای راه‌اندازی بیمارستان های صحرایی در شرایط بحرانی در استان کرمان با فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه مذاکراتی صورت گرفته است که کلنگ این پایگاه در دهه فجر سال جاری به زمین خواهد خورد.
رزم حسینی با اشاره به اعزام اتوبوس های سیار بیمارستانی به مناطق محروم، تصریح کرد: این اقدام خوب از سوی سپاه در حال انجام است و طی مذاکرات به عمل آمده مقرر شده چند دستگاه اتوبوس به استان کرمان اختصاص یابد.
وی از سپاه به عنوان مجموعه ای انقلابی یاد کرد که مردم از این مجموعه انتظار دارند در حوزه سلامت حضور پررنگی داشته باشد، افزود: یک قطعه زمین توسط یکی از خیرین، وقف بیمارستان فاطمه الزهرا(س) شده است که سپاه ثارالله می تواند این زمین را برای تامین مالی فاز جدید بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س) با ۳۰۰ تخت بیمارستانی اختصاص دهد که در این راستا دولت آمادگی دارد در خصوص صدور مجوزات لازم و تامین مالی این پروژه یاری رسان باشد.
***برپایی ۱۶ بیمارستان مردم‌یاری در مناطق محروم جنوب شرق کشور
رئیس بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س) نیز در ادامه این آئین با اشاره به کلنگ زنی احداث بیمارستان فاطمه الزهرا(س) از سوی سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس، گفت: این بیمارستان در سال ۸۱ با ۹۶ تخت بیمارستانی افتتاح شد و در طول این سال‌ها در راستای ارتقای خدمات آن گام های بسیاری برداشته شده است.
علی مقدمی با اشاره به اخذ رتبه اول بیمارستان فاطمه الزهرا(س) در ارزشیابی های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی سالیان متوالی، افزود: نهضت بازسازی و بهسازی بیمارستان در چند سال اخیر شدت زیادی گرفته به گونه ای که ۹۵ درصد آن کاملا استانداردسازی شده است.
وی به راه اندازی و نوسازی کلنیک تخصصی بیمارستان، بخش زایشگاه، بخش مردان، بخش ICU و اورژانس اشاره کرد و یادآورشد: اورژانس این بیمارستان پس از بیمارستان‌های دانشگاهی، بیماران تصادفی را پذیرش می‌کند.
رئیس بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س) خاطرنشان کرد: طی یکسال گذشته بیش از ۱۶ بیمارستان مردم یاری در جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و پیرانشهر برپا شده و به مردم مناطق محروم خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده است.
مقدمی با تاکید براینکه طی سال جاری در منطقه رودبار جنوب بیش از ۲٫۵ میلیارد تومان خدمات پزشکی ارائه شده است، تصریح کرد: در زلزله کرمانشاه، پزشکان و پرسنل بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س) ۲۸ روز در سرپل ذهاب حضور داشتند و حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان خدمات پزشکی به مردم زلزله‌زده آن منطقه ارائه شده است.

Share This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
  • Unddddtitled-1
  • 50G news
  • 5.26
  • تلگرام
  • 1
  • تبلیغ واقعه
پیشخوان خبر/صفحه۱
1
پیشخوان خبر/صفحه ۲
2
پیشخوان خبر/صفحه۳
3
پیشخوان خبر/صفحه۴
4

یادداشت ها

  • پربیننده ترین ها